Karikatür sanatının uluslararası vitrini Cartoon Crossroads Columbus (CXC), 2023 festivali için öne çıkan konuklarını duyurmaktan heyecan duyuyor 27 Eylül – 1 Ekim. CXC, karikatür hikaye anlatıcıları, çizgi roman yapımcıları ve animatörlerin küresel ailesini karikatür sanatını seven ve ondan ilham alan insanlarla bir araya getiriyor ve onları birbirine bağlıyor. Columbus, Ohio.

“Come Fall in Columbus, çizgi filmleri seven herkes neşeli, çünkü CXC animasyon, çizgi roman, çizgi roman, politik çizgi film ve çizgi roman alanlarında en iyileri ve en parlakları güzel şehrimize getiriyor!” dedi Jeff Smith,

festivalin kurucu ortağı ve çizgi roman serisinin yaratıcısı Kemik“ve bu yıl yıldızlarla dolu olacak!”

9. yıllık festivalde şunlar yer alacak:

 • Harvey, Eisner, Ignatz ve PEN Amerika Edebiyat Ödülü sahibi Daniel Clowes Bilardo Ve Hayalet Dünya. Clowes, uzun zamandır beklenen yeni GN’sini piyasaya sürecek. MonicaCXC’de – bu yıl katılacağı tek festival.
 • Çizgi roman karikatüristi Raina Telgemeier Gülümseme, Drama, Kız Kardeşler, Hayaletler Ve cesaret, tümü 1 numaralı New York Times en çok satanlar. Raina’nın CXC’deki görünümü, retrospektif sergisiyle aynı zamana denk geliyor. Duygularla Yüzleşmek: Raina Telgemeier’in Sanatı24 Mayıs – 5 Kasım tarihleri ​​arasında Billy Ireland Cartoon Library & Museum’da.
 • Japonya’dan seyahat eden Keito Gaku, sanatçı ve şu kitabın yazarıdır: Çocuklar İsyanı Yönetiyor, transeksüel bir liseli çocuk hakkında, kendi hayatından ilham alan, eleştirmenlerce övülen bir manga. Gaku-sensei’nin CXC’deki görünüşü, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir çizgi roman etkinliğindeki ilk görünüşü olacak.
 • Brenda Chapman, büyük bir stüdyo olan DreamWorks Animation’ın animasyon filmini yöneten ilk kadın. Mısır Prensi. Ayrıca Disney/Pixar filminin ortak yönetmenliğini ve senaristliğini yaptı. Cesur ve hikaye sanatçısı olarak çalıştı Küçük Denizkızı Ve Güzel ve Çirkin.
 • Jeff Smith, çizgi roman ve grafik roman yazarı ve sanatçısı kemik, rasl, Ve Tuki ve CXC’nin kurucu ortağı. Bu, Jeff’in Ohio’daki tek çizgi roman festivali görünümü olacak.
 • Derf Backderf , en çok anı çizgi romanıyla tanınan Ohio yerli karikatürist Arkadaşım Dahmer ve en yeni sürüm, Kent State: Ohio’da Dört Ölü.
 • DC ve Marvel çizgi romanlarındaki çalışmalarıyla tanınan çizgi roman sanatçısı Chris Sprouse, Batman, Justice League, Kara Panter, Ve Thors ve ortak yaratıcısı olarak çalışmaları Tom Güçlü.
 • Shelly Bond, çizgi roman editörü, DC Comics’in Vertigo dizisindeki yirmi yılıyla tanınan ve burada Eisner’ın kazandığı aşağıdaki gibi başlıkların kurgusunu yaptı: masallar Ve Kum Adam: Uvertür. nın yaratıcısı, editörü ve küratörüdür. BLACK CROWN ve OFF REGISTER baskıları, editörlüğünü yaptı ve Acı Kök, Elementaller Ve Punks ölmedi.
 • John Jennings, Hugo Ödüllü ve New York Times çoksatan yazarı. Aynı zamanda, Abrams’ın beyaz olmayan insanlar tarafından ve onlar hakkında spekülatif ve kurgusal olmayan çalışmalara odaklanan bir markası olan MEGASCOPE’un editörü ve küratörüdür.
 • Kolomb merkezli otobiyografik karikatürist MS Harkness yeni bir kitap yayınlıyor. Gerilim Altında Zaman, Fantagraphics tarafından yayınlandı.
 • Raeghan Buchanan, Kolomb’da yaşayan illüstratör, yazar ve müzisyen, Siyahların mirasını keşfetmesiyle tanınan müzisyen. Black Punk’ın Gizli Tarihi: Rekor Sıfır Silver Sprocket tarafından yayınlandı.

CXC Programlama Eş Başkanı ve beş kez Eisner adayı karikatürist Ben Towle, “Bir sanat formu olarak çizgi roman, birçok türü, izleyiciyi ve formatı kapsar ve temsili bir sanatçı grubunu bir araya getirmek zordur,” dedi, “CXC 2023’ün özel konuklar arasında çizgi romanların birçok farklı alanından yaratıcılar yer alıyor: en çok satan çocuk karikatüristlerinden New York Times en çok satan yetişkin grafik romancıları, web çizgi romanlarından gazete şeritlerine. En iyilerinden bazılarını öne çıkarıyoruz

Kolomb merkezli karikatüristler ve dünyanın dört bir yanından sanatçılar.”

Festival organizatörleri önümüzdeki aylarda programlama hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak. CXC’yi sosyal medyada (Twitter, Facebook ve Instagram) takip edin veya kontrol edin www.cartooncrossroadscolumbus.org en son için.

CXC 2023 Programlaması, Billy Ireland Cartoon Library & Museum, Columbus College of Art & Design, Columbus Metropolitan Library, the Columbus Museum of Art, GFC: Gateway Film Center ve Wexner Center for the Arts’ta gerçekleşecektir.

Kaynak: Basın Bültenioyun-4