Yeni bir rapor, BioWare’in uzun süredir devam eden MMO’su Star Wars: The Old Republic’in kontrolünü şu anda henüz adı olmayan Mass Effect devam oyunu ve Dragon Age: Dreadwolf gibi oyunlara odaklanmak için devredeceğini iddia ediyor.

gelen rapor IGN “konuyla ilgili kaynakların” BioWare ve yeni geliştirici Broadsword Online Games’in her ikisinin de bir niyet beyanı imzaladığını iddia ettiğini belirtiyor. Kaynaklar, anlaşmanın Haziran ayı sonuna kadar sonuçlandırılmasını bekliyor. EA, yayıncı olarak kalacaktır. Broadsword şu anda Ultima Online ve Dark Age of Camelot üzerinde çalışıyor ve eski Mythic Entertainment kurucu ortağı ve geliştirmenin başlangıcında The Old Republic üzerinde çalışmış olan BioWare Başkan Yardımcısı Rob Denton tarafından yönetiliyor.

Şimdi oynuyor: Dragon Age Dreadwolf God of War Benzeri Oynanış Sızıntıları | GameSpot Haberleri

Rapor ayrıca şu anda 70-80 BioWare çalışanının The Old Republic üzerinde çalıştığını belirtiyor. Yarısından fazlasının Broadsword’e transfer olması bekleniyor. Geri kalanlar EA’da yeni pozisyonlar bulabilir, ancak bazıları da işten çıkarılabilir.

The Old Republic için geliştirme ve destek planlandığı gibi devam edecek. Yaklaşan 7.3 yaması ve bir sonraki PvP sezonu programa uygun. Geçen yıl The Old Republic kreatif direktörü Charles Boyd, BioWare’den ayrıldı. Kasım 2019 itibarıyla MMO, yaklaşık 1 milyar dolar toplam gelir elde etmişti. Klasik RPG Knights of the Old Republic’in Bioware ile bağlantısı olmayan bir yeniden yapımı duyuruldu, ancak o zamandan beri geliştirme ekiplerini değiştirdikten sonra süresiz olarak ertelendi. Hem Dragon Age: Dreadwolf hem de isimsiz Mass Effect devam oyunu onaylandı, ancak başlıkların detayları yetersiz.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1