Ceci Kurzman, kariyerinin çoğunu markalar inşa edip markalara yatırım yaparak ve Lanvin, Revlon ve Warner Music+ gibi şirketlerde birkaç Siyah kadın yönetim kurulu üyesi olarak hizmet ederek geçirdi.

Güzellik ve kişisel bakımla ilgilenen bazı müşteriler adına yatırım yapan Kurzman, çok kültürlü gruplar için ne tür ürünlerin mevcut olduğu konusunda bir boşluk gördü ve bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdi.

“Doğrudan tüketiciye yönelik olan ve e-ticaret, kişiselleştirme, temiz, veri gibi o noktada masaya yatırılan tüm iş modeli yeniliklerini kullanan, sınıfının en iyisi, yüksek performanslı bir işletme aramaya başladım. güdümlü, kapsayıcı ve sürdürülebilir ve buna yakın bir şey bulamadım,” dedi Kurzman TechCrunch’a. “Yatırım yapacak bir şey bulamayınca dışarı çıktım ve profesyonel bin yıllık, hevesli tüketicilerden oluşan bir demografiyi hedefleyen grupları bir araya getirdim ve 30.000 kişiyle anket yaptık ve %60’ının istediklerini elde edemediğini gördük. ve hala sıkışmış hissettim.

O araştırmadan çıktı bizimXSiyah saç bakımı sektörüne giren en son şirket, şu anda 2,51 milyar dolar değerinde. Şirketin tescilli teknolojisi, saç rejimleri ve kafa derisi ve sıkı dokulu saçlar için eğitim oluşturmak üzere altı yıllık araştırma ve veri madenciliğinden yararlanıyor.

İlk adım, saçınızın sağlığı, yaptığınız şekillendirme ve bakım türleri, günlük rutininiz ve yaşam tarzınız hakkında sorular soran dört aşamalı saç değerlendirmesini yapmaktır. Sonunda, ürünleri en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacak bir ürün rejimi, bir saç koçu ve akran topluluğu sunar. Ayrıca, saç ve saç derisi nitelikleri hakkında daha da doğru bir okuma sağlamak için evde video tabanlı bir dizi rehberli test içerir. Tüm değerlendirme deneyimi boyunca, kullanıcılar sağladıkları girdilere dayalı olarak geri bildirim ve eğitim ipuçları alırlar.

Ceci Kurzman Meghan Maupin OurX

OurX kurucusu Ceci Kurzman (Görsel Kaynakları: Lisa Houlgrave Photography) ve CEO Meghan Maupin (Görsel Kaynakları: Maupin için bizimx).

OurX’in şu anda yedi ürünü var ve sunulan ürünlerin ortalama rejimi 115 ile 130 dolar arasında. Bir abonelik yoluyla saç koçlarına bire bir erişim sağlanır.

Ürün rejimi, aralarında dermatolog Jenna Lester, ünlü saç stilisti Johnny Wright ve saç stilisti Cataanda James’in de bulunduğu bir grup uzmandan etkileniyor.

Lansmanla birlikte OurX, Meghan Maupin adında yeni bir CEO’su olduğunu duyurdu. MIT mezunu olan Maupin, daha önce 2021’de Function of Beauty tarafından satın alınan kişiselleştirilmiş cilt bakımı markası Atolla’yı kurmuştu.

Maupin bir röportajda “Saç bakımına derinlemesine daldığımda, özellikle bu tüketici için kişiselleştirmeye gerçekten büyük bir ihtiyaç olduğunu gördüm” dedi. “Dokulu saçlara sahip tüketiciler için tek beden değil, aslında her gün ihtiyaç duyulan şeyler açısından çok daha karmaşık.”

Kurzman gibi Maupin de bir şeyleri değiştirmek için güzellik endüstrisine girdi ve “güzellikte bozulan pek çok şey” gördüğünü ve veri ve teknoloji alanındaki geçmişiyle bu sorunlardan bazılarını düzeltebileceğini bildiğini belirtti.

Bu arada OurX, Reign Ventures liderliğindeki 2,5 milyon dolarlık bir tohum turuyla da başladı.

Kurzman, “Çeşitli bir üst sınır tablosuna sahip olmaya çok niyetliydik, bu nedenle sınır tablomuzu seçip tasarlayabilmek gerçekten önemliydi,” dedi. “Misyonu anlayan, ihtiyacı anlayan ve pazarı anlayan yatırımcılar istedik. Bu turu öncelikle kadınlar ve beyaz olmayan kadınlarla finanse edebildiğimiz için şanslıyız ve orada da bazı müttefikler var.genel-24