Yapay zeka çok revaçta ve biz bunun gayet iyi farkındayız. Halihazırda Swiftkey ve Snapchat dahil olmak üzere birçok uygulamaya ulaştı ve eminiz ki çok daha fazlası. Şimdi, Meta’nın sahibi olduğu platform, AI ile konuşabilmeniz ve konuşmaları daha da eğlenceli hale getirebilmeniz için Sohbetlerde bir AI chatbot’u etkinleştirecek bir özelliği test ediyor gibi göründüğü için Instagram’a da gelebilir.

AI chatbot’u getiren Instagram, akla gelebilecek her uygulama ve platformda AI’dan kaçış olmadığının bir başka kanıtıdır.

Sızan ve tersine mühendislik tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne dayanmaktadır Alessandro Paluzzi, Instagram, bir AI sohbet botuyla konuşmanıza izin verecek bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Söz konusu chatbot, soruları yanıtlayabilecek, tavsiyelerde bulunabilecek ve ayrıca 30 AI kişiliğiyle sohbet edebilecek ve en çok sevdiğinizi seçebileceksiniz. Benim gibi kendini ifade etmekte zorlanan biriysen sen de chatbottan sana mesaj yazmak için yardım alabilirsin.

Tabii ki yine de yapay zeka sohbet robotlarını kullanırken dikkatli olmanızı ve önerdikleri her şeye güvenmemenizi isteriz çünkü yapay zeka var olan en güvenilir şey değildir. Yine de, Instagram’ın bu özellik üzerinde çalıştığı için gerçekten memnunum. Ne zaman çıkacağına gelince, hala bir fikrimiz yok.

Çıkış tarihine gelince, ne zaman çıkacağına dair somut bir kanıt yok. Bu özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğu göz önüne alındığında, Instagram’ın onu tamamen rafa kaldırma şansı da var. Yine de, hakkında daha fazla bilgi edindikçe sizi haberdar edeceğiz.

AI chatbot’un yanı sıra Instagram, yorumlara anket ekleme ve GIF’lerle yanıt verme gibi birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Tabii ki, bu özelliklerin resmi olarak çıkması biraz zaman alacak, ancak platformun aslında tüm bu özellikler üzerinde çalışıyor olmasından memnunum. İşte ileriye dönük daha heyecan verici özellikler göreceğimizi umuyoruz.

Instagram’da hangi özelliği görmek istersiniz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17