Avrupalı ​​ve ABD’li yetkililer geçen hafta yapay zeka için haftalar içinde hazır olabilecek ve AB’nin AI kuralları fiilen yürürlüğe girmeden önce boşluğu kapatmanın bir yolu olabilecek gönüllü bir davranış kuralları hazırladıklarını söylediler.

Ağustos ayının sonundan beri yürürlükte olan yeni kurallar

Bu tür gönüllü taahhütler, Ağustos ayı sonunda yasal zorunluluk haline gelecektir. Dijital Hizmetler Yasası Bu, en büyük teknoloji şirketlerini, kullanıcıları nefret söylemi, dezenformasyon ve diğer zararlı materyallerden korumak için platformlarını daha iyi denetlemeye zorlayacak. Ancak Jourova, bu tür şirketlerin AI tarafından üretilen içeriği hemen etiketlemeye başlaması gerektiğini söyledi.

Dijital devlerin çoğu, şirketlerin yanlış bilgilerle mücadele çalışmalarını ölçmelerini ve ilerlemeleri hakkında düzenli raporlar yayınlamalarını gerektiren AB’nin dezenformasyona karşı yasasına şimdiden kaydoldu. Twitter, geçen yıl satın aldıktan sonra sosyal medya şirketi üzerindeki kısıtlamaları hafifletmek için Elon Musk tarafından başka bir hamle gibi görünen bu grup şirketlerden geçen ay ayrıldı.

Gezi, Jourova’nın kendisinin bunu bir hata olarak nitelendirmesiyle ciddi bir azarlama aldı. Avrupa Komiseri Thierry Breton, platformun Dijital Hizmetler Yasası’na uyma yeteneğini ölçmek için tasarlanmış bir “stres testi” gerçekleştirmek üzere bir ekiple birlikte San Francisco’daki ofisine gittiğinde, bu ayın sonunda Twitter büyük bir sınavla karşı karşıya kalacak. Birliğin dijital politikasının bir parçası olarak gazetecilere verdiği demeçte, OpenAI, çip üreticisi Nvidia ve Meta dahil olmak üzere diğer Silikon Vadisi teknoloji şirketlerini de ziyaret edeceğini söyledi.

Yükleniyor…genel-18