Siri’nin yanlışlıkla iPhone’unuzda etkinleştirilmesinden daha sinir bozucu ne olabilir? Bazen bir soruyu yanıtlamak veya bir görevi gerçekleştirmek için bilerek Siri’yi etkinleştirmek de aynı derecede sinir bozucu olabilir, ancak bu başka bir gün için başka bir hikaye. Bugünün hikayesi, başına spor resimliBoston Red Sox ile bu yıl Major League Baseball’un (MLB) en iyi takımı olan Tampa Bay Rays arasında Boston’ın WEEI-FM radyo istasyonu üzerinden yayınlanan bir beyzbol maçına odaklanıyor.
Görünüşe göre Rays’in Jose Siri adında bir orta saha oyuncusu var ve Jose bu yıl sadece .239’a vururken, 10 homer’ı vurdu ve 23 turda çaldı. Dünkü maç sırasında, Red Sox tek tek spiker Joe Castiglione havadan “Birinci ve ikinci, José Siri için hala sadece bir kişi kaldı, dört kişi üsse ulaştı, ikisi gol attı” derken, Siri sahaya çıktı. Yayın kabininde birinin iPhone’unda Siri etkinleştirildiğinde, birdenbire arka planda garip bir ses duyuldu.

Major League Baseball, aynı maçta Jose Siri 9. vuruşta son çıkış için muhteşem bir yakalama yaptığında devreye girdi. Yakalamanın video klibini içeren bir tweet’te MLB, “Hey Siri, bana inanılmaz bir oyun sonu yakalama göster” yazdı.

Ekim ayında 42.735 kişi Dünya Serisi için Tropicana Field’a sarıldığında ve genel seslendirme spikeri, radyo spikeri ve televizyon spikeri Jose Siri hakkında konuşurken ne olacak? Ülke genelinde stantlarda ve evlerde bulunan onbinlerce iPhone ünitesinin aynı anda etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini merak ediyoruz. İlginç bir şekilde, bu hikayeyi yazarken, radyo yayınının tekrarını dinlerken iPhone 11 Pro Max’im Siri’yi etkinleştirdi.

Ayrıca Alexa veya Google Asistan soyadına sahip herhangi bir büyük lig oyuncusu olup olmadığını da merak ediyoruz.

telefon-1