İşte yine Pixel sahipleriyiz, başka bir büyük Pazartesi gününü sabırsızlıkla bekliyoruz. Bakalım takvimde neler var. California’daki bir tür geliştirici konferansının 10:00 PDT / 13:00 EDT’de başlaması gerekiyor ve 3.000 $’lık bir kulaklıkla ilgili büyük bir anlaşma yapılmış olabilir. Ancak bunun herhangi bir Pixel telefonla ilgisi yok. Hayır, Pixel 4a, Pixel 4a (5G), Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel 7a’ya sahip olanlar yarın Haziran Özellik Paketini alacak.

Son zamanlarda Google, yalnızca Pixel telefonlar için değil, tüm Android cihazlar için bazı yeni özellikler duyurdu. Yeni özellikler, çocukların telaffuzu zor kelimeleri nasıl söyleyeceklerine yardımcı olmak için Google Play Kitaplar uygulamasındaki belirli çocuk e-kitaplarıyla çalışan Okuma alıştırmasını içerecektir. Emoji Kitcvhen’den bazı yeni widget’lar ve su bazlı emoji kombinasyonları olacak.

Google Pixel 7a’yı şimdi satın alın!

Şu anda Android 13 QPR3 Beta programına abone olan Pixel kullanıcıları için yarın, cihaz silme cezası ödemeden programdan çıkma şansı olabilir. June Feature Drop’u yükler yüklemez www.google.com/android/beta adresine gidebilir veya bu bağlantıya dokunun. “Uygun cihazlarınızı görüntüleyin” yazan dikdörtgen kutuya basın. Pixel telefonunuzun resmini gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve bunun altında devre dışı bırakmak için basabileceğiniz bir düğme göreceksiniz. Ona basın ve yönergeleri izleyin.

Android 14 Beta programına geçmek istiyorsanız, Android 14 Beta 3’te gerçekleşecek olan Platform Stability’yi beklemenizi tavsiye ederiz. Platform Stability, Beta’nın tüm istikrarsızlığının ortadan kalktığı anlamına gelmez, sadece, tüm geliştirici API’lerinin sonlandırıldığı anlamına gelir. Android 14 Beta 3 yayınlandığında bunu daha derinlemesine ele alacağız. Android 14 Beta programına bir kez katıldığınızda, Ağustos ayında son sürüm yayınlanana kadar verileri silmeden programdan çıkamayacağınızı unutmayın.

Uyumlu Pixel modelleri için Haziran Özellik Düşüşünün en kısa sürede Pazartesi günü 10:00 PDT/13:00 EDT’de yayınlandığını görebiliriz. Biliyorum bir şey yarın o sıralarda oluyor. Güncellemenin gelip gelmediğini kontrol etmek için şu adrese gidin: Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi. Aldığınız güncellemenin Android 13 QPR3 için olduğundan emin olun. Bir gecikme olursa ve indirmekte olduğunuz güncellemeyi incelemezseniz, yanlışlıkla Android 14 Beta’yı yükleyebilirsiniz.telefon-1