Square Enix çoğunlukla hakkında konuşmaya odaklansa da Final Fantasy XVIşirket unutmadı Final Fantasy VII. Yapımcı Yoshinori Kitase Twitter’a alındı bunu duyurmak Final Fantasy VII Yeniden Doğuş “Planına uygun ve sorunsuz ilerliyor.” Rebirth, oyunun 2. Bölümü olarak hizmet verecek. Final Fantasy VII Yeniden Yapımı üçleme.

Güncelleme, geliştirmenin nasıl ilerlediği sorusunu yanıtlayan bir Geliştirici Soru-Cevap şeklinde gelir. Kitase ayrıca “şu anda oyun için bir çıkış tarihi belirlemeye çalışıyoruz” diyor. Square Enix, önümüzdeki kış için oyunu duyurduğundan beri, bu yine de olacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, bu yıl için planlanmış gibi görünse de, 2024’ün başlarında PS5’e gelebilir.

Kitase daha önce güncellemelerin doğru zamanda geleceğine söz vermişti ve aslında Square Enix Cuma gününden bu yana iki tane daha yayınladı. Başka Bir Geliştirici Soru-Cevap şu soruyu soruyor: “Oyuncular Midgar dışındaki dünyada nasıl yolculuk edecek? Final Fantasy VII Yeniden Doğuş?” Yönetmen Naoki Hamaguchi’nin cevabı “yüksek derecede özgürlük” vaat ediyor ve “sayısız farklı hikaye” ile dalga geçiyor.

Bu, bir açık dünyayı doğrulamaktan hemen önce durur ve muhtemelen oyunun benzer büyük açık konumlardan oluşacağını ima eder. Final Fantasy XVI. “Farklı hikayeler” hakkındaki yorum, yeniden yapımın ilk bölümünden daha sağlam yan görevler öneriyor. Orijinal oyunda, oyuncular Midgar’dan ayrıldıktan sonra, Sephiroth’un peşinde koşacakları çok daha az doğrusal yola sahip olacaklar ve çeşitli yan arazilerde yer alacaklar.

Üçüncü Soru-Cevap sabırsızlıkla beklenecek önemli şeylerden bazılarını sorar yeniden doğuş’hikayesi. Hikaye ve senaryodan sorumlu Kazushige Nojima biraz çekingen bir şekilde cevap veriyor. Nojima, “Oyuncular, Final Fantasy VII’nin tam kalbinde yer alan bir anlatı geliştirme zincirine tanık olacaklar” diyor. Oyuncular ayrıca “her karakterin kaderini” keşfedecek, belki de bu taksitte belirli bir karakterin kaderinin geleceğini ima ediyor.

Öyle ya da böyle görünüyor Final Fantasy VII Yeniden Doğuş 2020’lerden önemli ölçüde farklı olacak yeniden yap1997 orijinal oyununa yakından bağlı olsun ya da olmasın. Bu arada, daha fazla Geliştirici Soru-Cevap gönderisi alıp almadığımızı görmek için bizi izlemeye devam edin.

Ne de olsa sorular hala bol. 2. Bölüm orijinalin ne kadarına uyarlanacak? Hikaye ne kadar değişecek? Ve en önemlisi, oyuncular dans edebilecek mi? Rufus Shinra’nın geçit töreni?

oyun-4