İçinde Yüzüklerin Efendisi: Gollum, ana karakter Elflerin gözetiminde Mirkwood zindanlarında oyuna başlayacak ama çok geçmeden Barad-dûr’da geçirdiği zamanı Gandalf’a anlatmaya başlayacak. Bu, oyunun oynanabilir kısmı başlar ve Gollum, Mordor’dan kaçmaya çalışmadan önce günlerini çeşitli Ork Ustaları için çalışarak geçirecektir. Bunu yaparken, Orklarla dolu birkaç geçidin ötesinde uzanan Rattler’a ulaşmak zorunda kalacak ve yanından gizlice geçmek ya da kısmak zorunda kalacak.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSUİÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Oyun piyasaya sürüldüğünde kötü incelemelere ve birçok hataya maruz kalmış olsa da, oyunun geliştiricileri Yüzüklerin Efendisi: Gollum işleri yoluna koymaya çalışıyorlar. Bu henüz görülmese de, oyun önceki uyarlamalara dayanmak yerine kitapların irfanına sadık kalmayı vaat ediyor. Bununla birlikte Gollum, Mordor’da telaşla ilerlerken, kaçmaya çalışırken ve Karanlık Lord tarafından yakından izlenirken, hem film hem de kitap hayranları tarafından oldukça tanınmaya devam edecek.

İlgili: Yüzüklerin Efendisi: Gollum’u Yenmek Ne Kadar Sürer?


Lord of the Rings: Gollum’da Rattler’a Ulaşmak

Mordor’daki çeşitli Orklar için birkaç gün çalıştıktan sonra Gollum, Rattler’a ulaşarak gizlice kaçma şansına sahip olacak. Ancak bunu yapmak için diğer Orkları gizlice geçmesi gerekecek. Bu gerçekleşmeden önce, birçok canavar tarafından kovalanacak ve bu da onu, gizlice geçmesi gerekeceği alana çıkmadan önce yukarı doğru giden bir platform bölümüne götürecektir.

Duvardan aşağı indikten sonra ilk odadaki gölgelere yapışın ve ardından odanın sağ tarafına doğru ilerleyin. Duvarda Gollum’un içinden geçebileceği bir açıklık var. Bu odadaki Ork’un arkasına gizlice girip onu boğması için koruma sağlayacak bir dizi varilin arkasında ortaya çıkacak.

Miğfer takan orklar kısılamaz, bu yüzden Gollum, miğfer takan Orkları kısmaya çalışmak yerine gizlice yanından geçmelidir.

Ardından, bir dizi tahta küpün üzerinden tırmanın ve masadaki etkileşimli nesneye gidin. Kapatın ve Orc’u gizlice geçmek için ağacın etrafından dolanın. Ağacın gölgesinde kalın ve onu bir sonraki odaya kadar takip edin. Gollum bir sonraki Ork ile salona ulaşana kadar geçidi takip edin. Bu kısıtlanamaz, bu yüzden gölgede kalın. Ork, Gollum’la yüzleşirken gölgede olduğundan ve hareketsiz kaldığından emin ol. Ork ileri geri dönerken Gollum’un hareketlerini zamanlayın.

Bundan sonra sağa gidin ve yerdeki taşları toplayın. Odanın ortasındaki metal nesneye vurmak için bunlardan birini kullanın. Gardiyan bunu araştıracak ve Gollum odadan geçerek önünde durduğu duvara gizlice girebilecek. Gollum, gardiyan dönmeden önce duvara kadar ulaşmak için bunu iki kez yapmak zorunda kalabilir. Duvara tırmanın ve çıkıntıları takip ederek yan odaya geçin.

Oyuncu, Gollum’un Mordor’daki yolculuğunun bu noktasında Rattler’ı tekrar görecek. Yere inin ve odanın kenarına yapışın, yine mümkün olduğunca gölgeleri koruyun. Odanın sol tarafında, Gollum’un tırmanabileceği ve ardından bir çıkıntının üzerinden geçebileceği bir sütun vardır. Çıkıntının sonuna geldiğinde, Gollum kırık bir duvara atlayabilir ve duvar boyunca odanın diğer tarafına geçebilir. Bir sonraki platform oluşturma aşamasına geçmek için komut istemini kullanın.

Bunun sonunda, Gollum sol tarafa yapışarak aşağı inebileceği başka bir sütunun üzerinde olacak ve böylece tahta kutuların arkasına inecek. Kutuların hemen yanında bir Ork olduğu için çok dikkatli bir şekilde ilerleyin. Engellerin arkasında kalın ve Gollum yeni bir odaya ulaşana kadar ilerleyin.

Solda daha yüksek bir platform ve bir merdiven olacak. Merdiveni tırmanın ve ardından duvarın tırmanılabilir bir bölümüne ve ardından köprüye atlayın. Burada bir sürü Ork var. Işığa sahip olanın geçmesini bekleyin ve ardından gölgelere tutunun ve Orkların arkasından gizlice Rattler’a girin.

Bu, Gollum’u seviyenin bir sonraki bölümüne taşıyacak ve ona Barad-dûr’dan sonsuza dek kaçma şansı verecek. Bu görev, Gollum’un gizlilik becerilerini uygulamak için iyi bir yer sağlar, çünkü bunlar oyunun ilerlemesinin çok önemli bir parçası olacaktır. Kaçmaya devam edin ve Gollum’un hikayesinin sonraki bölümünü keşfedin. Yüzüklerin Efendisi: Gollum.

 • Yüzüklerin Efendisi Gollum Oyun Posteri

  Yüzüklerin Efendisi: Gollum

  Bayilik:
  Yüzüklerin Efendisi

  platformu:
  PlayStation 5, PlayStation 4, PC, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

  Piyasaya sürülmüş:
  2023-05-25

  Tür:
  Aksiyon macera

  ESRB:
  Tsinema-1