Tüm bu plastikleri cüzdanınızda tutmanız gerektiğinde bundan nefret etmiyor musunuz? 21. yüzyılda yaşıyoruz ve yine de herkes üyelik kartınızı, sağlık sigortası kartınızı vesaire vesaire görmek istiyor. Şimdiye kadar tamamen dijitalleşeceğini düşünmüştünüz! Google Cüzdan’ın yeni özellikleri bizi bu rüyaya yaklaştır.

Şimdi, favori mağazanız veya spor salonunuz dijital üyelik kartı sunmasa bile, barkod veya QR kodu olduğu sürece fiziksel kartınızın bir fotoğrafını çekerek Android telefonunuzda kolayca bir tane oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, Google artık dijital kimlik desteğini genişletiyor. Bugünden itibaren, Maryland sakinleri sürücü belgelerini ve kimlik kartlarını Android 8 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran herhangi bir Android cihazında Google Cüzdan’a ekleyebilir. Bu, önümüzdeki aylarda Arizona, Colorado ve Georgia’ya yayılacak. Google Cüzdan, sağlık sigortası kartlarını da içerecek şekilde teklif yelpazesini genişletiyor. ABD’deki Humana ve Birleşik Krallık hükümetinin HMRC uygulamasıyla yapılan ortaklıklar sayesinde Cüzdan kullanıcıları yakında sağlık sigortası kartlarını dijital olarak saklama rahatlığına sahip olacak.

Bu kartlar hassas bilgiler içerdiğinden, kullanıcıların bu kartlara erişmek istediklerinde parmak izi kullanmak gibi bir telefonla oturum açarak kimliklerini doğrulamaları istenecektir. Ayrıca Google Cüzdan, bu yıl içinde kurumsal rozetler için destek sunmayı planlıyor.

Son olarak, Google’ın Mesajlar uygulaması, RCS’nin (Zengin İletişim Hizmetleri) etkinleştirilmesiyle kullanıcılara dijital geçişlerin ulaştırılmasında önemli bir rol oynayacak. Kullanıcılar, bir chatbot kullanarak uygulamanın içinden uçuşları veya tren yolculuklarını zahmetsizce kontrol edebilecek ve Cüzdan geçişlerini sorunsuz bir şekilde alabilecek. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Fiziksel kartlar mı yoksa dijital geçişler mi?telefon-1