Yaklaşan atıcı Yankı Noktası Nova Titanfall ve Tony Hawk’s Pro Skater’ın bir karışımıdır; onu tarif etmenin ve herhangi bir adalet görüntüsünü yerine getirmenin tek yolu bu. Tamamen inanılmaz hızlı hareketle ilgili bir FPS oyunu, demo yayınlanmadan önce oyunu denemem ve baş geliştiriciyle sohbet etmeliyim ve bu yılın en havalı oyunlarından biri olabilir.

Severed Steel geliştiricisi Greylock Studio’dan yakında çıkacak bir nişancı oyunu, Steam’de yakında çıkacak olan demo sürümünden önce PCGamesN için Echo Point Nova’yı denemeliyim ve kolaylıkla en çılgın ve eğlenceli oyunlardan biri olmaya doğru şekillendiğini söyleyebilirim. FPS piyasadaki başlıklar.

Bu ayın sonlarında çıkacak bir demo ve yıl sonuna kadar tam sürümüyle Echo Point Nova, hızlı hareket etmek ve bunu yaparken inanılmaz hissetmekle ilgili. Çift zıplama, ağır çekim yeteneği, bir dizi silah ve hatta kıskaç ve kaykay (endişelenmeyin, o konuya geleceğiz) arasında çapraz geçiş ve dövüşü kusursuz bir şekilde çalışan mutlak bir zevk haline getiren birçok teklif var. .

Titanfall, Mirror’s Edge, Doom Eternal ve Tony Hawk’s Pro Skater gibi harika hareketli oyunların hevesli bir hayranı olarak Echo Point Nova son derece benim şeyim. Alışmak çok sıcak bir dakika alıyor, ancak tüm ana yeteneklerinizin kilidini açıp onları uygun gördüğünüz şekilde yeniden eşleştirdiğiniz anda (ekstra fare düğmelerimde kıskaç ve kaykay seçtim) her şey tıkırdamaya başlar.

Yüksek hızda binalara giriyor ve adamlara ateş ederken duvarları taşlıyordum, ardından odanın diğer tarafına boğuşuyor ve havada ağır çekim teknisyeniyle kafadan vuruşlar yapmak için uğraşıyordum. Superhot’a biraz benzer bir görsel yeteneğe ve Vanquish’in çılgınca ateş etmesine ve yavaşlamasına sahip olan Echo Point Nova, beni kendi fikirlerine sürükledi ve ben geri çıkmak istemiyorum.

Titanfall, bu şaşırtıcı hareket odaklı FPS'de Tony Hawk ile buluşuyor

Baş geliştirici ve tasarımcı Matt Larrabee, PCGamesN’e Echo Point Nova’nın aslında her şeyden “Breath of the Wild’dan ilham aldığını”, çünkü ilk fikrin büyük bir açık dünyada açık havada geçen bir oyun etrafında döndüğünü söyledi.

Doğru, bu aslında büyük açık alanlardaki ve daha yoğun binalardaki kavgalar arasında seyahat edeceğiniz, kaykayınızı duvarları ezmek için kullanarak köşelerde boğuşacağınız ve av tüfeğinizi hazırlayacağınız bir açık dünya oyunudur. Oh, Echo Point Nova ayrıca dört oyuncuya kadar kooperatifi destekler, böylece yokuşları parçalayabilir ve arkadaşlarınızla birlikte bazı kötü adamları da vurabilirsiniz.

Beklenmedik BotW ilhamının yanı sıra Larrabee, “uçan kaykay, kıskaç kancası ve genel his gibi şeyler, ben tasarım konularını ele aldıkça ve daha fazla eğlence katmaya devam ettikçe zamanla bir araya geldi” diyor.

Echo Point Nova gibi harekete dayalı oyunların da önemli bir ortak noktası vardır – oyuncular her zaman onları kırmaya çalışır. Bu, Larrabee ve ekibin kesinlikle farkında olduğu bir şey ve bana “bölümleri atlayabilmeli ve deneyimi bozmadan beklemediğim şeyleri yapabilmelisin” diyor. Larrabee ayrıca “insanların onu nasıl kıracağını ve hızlandıracağını görmek için sabırsızlanıyor. Bir demo yapmak istememin en büyük nedeni, insanların neler keşfettiğini görmek ve bu konuda yeni tasarım kararları vermek.”

Titanfall, bu şaşırtıcı hareket odaklı FPS'de Tony Hawk ile buluşuyor

Sadece dört kişilik bir ekipten gelen Echo Point Nova, şimdiden kalbinizdeki Titanfall 3 şeklindeki deliği dolduracak birinci sınıf bir aksiyon oyunu olabilir. Yine de demoya bir şans verirseniz, onu tarif etmeyi başardığımdan çok daha fazlası olacak şekilde şekillendiğini göreceksiniz.

Larrabee’ye göre, demo 19 Temmuz 2023 Pazartesi günü başlayacak ve bu yılın sonlarında tam olarak piyasaya sürülecek. Echo Point Nova’yı şu adresten kontrol edebilirsiniz: Buhar.

Echo Point Nova epeyce kutuyu işaretlerken, beklerken en iyi çok oyunculu oyunlara ve kooperatif oyunlarına da göz atmak isteyeceksiniz, çünkü bu iki türdeki herhangi bir şeyin bu arada sizi meşgul edeceğinden eminim. .oyun-2