Amnezi Karanlık İniş oyunlarda özel bir andı. 2010 yılında geliştirici Frictional Games tarafından piyasaya sürülen orijinal Amnesia, YouTube sahnesinde büyük bir başarı yakalayan ilk gerçek göze çarpan korku oyunlarından biriydi. Elbette, korkutucu oyunlar yeni bir fikir değildi, hiç de uzak değil – 1993’te Doom bile kendi dehşet anlarını yaşıyordu – ama Amnesia yeni ve heyecan verici hissettirdi ve bizi başkalarını, hatta belki de olmayabileceğimiz insanları izleme dünyasına götürdü. puslu koridorlarında çığlıklar atarak, sinerek ve ağlayarak yollarına devam ediyor.

Amnesia The Bunker çıkış tarihi yaklaşırken Frictional Games’in biz hayranlar için özel bir hediyesi var. Geliştirici, Steam mağaza sayfasında “Amnesia The Bunker beklentisiyle, Amnesia The Dark Descent için Steam Workshop’u etkinleştirmeye karar verdik” dedi.

“Yıllar boyunca yapılan sayısız modun ve özel hikayenin gayet iyi farkındayız (ve hayranlık içindeyiz) ve şimdi nihayet bunları Steam aracılığıyla burada sorunsuz bir şekilde yayınlayıp kurabilmenizi sağladık” diye devam ediyor. “Öyleyse, herhangi bir Amnesia modu yaptıysanız [and have them] etrafta uzan, çılgına dön ve bu alanı kreasyonlarınla ​​doldur!”

Frictional Games’in belirttiği gibi, yıllar boyunca küçük ince ayarlardan tam özel hikayelere kadar çok sayıda mod yaratıldı. Aradığınız ne olursa olsun, ister Dark Souls’tan ilham alan seviyeler, Silent Hill kutlamaları, tam eğimli atlayış fabrikaları veya tamamen orijinal hikayeler olsun, muhtemelen tam arzularınızı yerine getirmeye hazır çok sayıda mod vardır.

Bununla birlikte, modlama göz korkutucu bir süreç olabilir – genellikle düşündüğünüzden daha kolaydır, ancak bazı kişilerin oyun dosyalarınızla oynama sürecini, temel düzeyde bile olsa, görünmezin sulu ayak seslerinden daha korkutucu bulduğunu biliyoruz. Amnesia’nın mahzenlerinde Kaernk. Steam Atölyesi, modlamaya en az endişeyle başlamanın belki de en basit ve en güven verici yoludur, bu yüzden resmi destek aldığını görmek güzel.

Tabii ki, en büyük ve en iyi Amnesia modlarının Steam Atölyesi’ne gelmesi biraz zaman alacak. Bazı içerik oluşturucular, üçüncü taraf sitelerde çalışmalarını sürdürmüş veya çalışmalarını bırakmaktan memnun olabilir. Ancak, bu haberin tekrar ilk Amnezi’ye dönmek için pek çok harika (ve ürkütücü) nedene yol açacağından eminiz.

Frictional’ın yeni oyununda nasıl hayatta kalacağınızı görmek için Amnesia The Bunker demo rehberimize göz atın ve 2023’te çıkacak en iyi oyunlara göz atın veya bunun yerine en rahatlatıcı oyunlarla tüm bu çabayı kafanızdan atın.oyun-2