Bazen insanlara öyle olduklarını söylemek adil olmaz. yanlış bir video oyunu oynamak-aslında, insanlara bir video oyununu yanlış oynadıklarını söylemek çoğu zaman haksızlık olmaz. Ancak Yıldız Savaşları hayranlarYalvarırım, galakside dörtnala ilerlerken Kurtulan Jeditek ışın kılıcı dışında bir şey kullanın.

Bu üzücü (üzücü!) bilgisi dün EA Games’in ortaya çıkmasıyla ortaya çıktı. Yıldız Savaşları sosyal hesaplar, oyuncuların oyun dünyasındaki maceraları hakkında bir sürü ilginç istatistik yayınladı. harika Yıldız Savaşları Jedi: Survivorhakkında bir video oyunu güzel bir çocuğu giydirmek böylece lazer kılıçlarıyla nesneleri saplayabilir. Ve diğer şeyler. Ama çoğunlukla giydirme ve bıçaklama.

Her neyse, bu iyi bir haber değil millet: tercih edilen saç seçeneklerinin varsayılan Survivor, Choppy Forward (seçkin zevklere sahip olanların, yani benim seçimim) ve Windswept olması gerekirken, çok fazla insan Cal’a ekip tıraşı yapıyor. Ama her neyse, daha da kötü bir haber: İnsanların sadece %8’i oyundaki en iyi ışın kılıcı duruşu olan Blaster’ı kullanıyor ve alt sıradaki konumundan zorlukla çıkıyor.

Şimdi bazı açılardan anlıyorum. Biraz içine girene kadar blaster duruşunun kilidini açmıyorsun. Kurtulan Jedi, ve oyunun bu noktasında oyuncular muhtemelen halihazırda mevcut olan duruşlara daha fazla alışırlar; ayrıca onları daha da geliştirmek için yetenek ağaçlarına beceri puanları gömdüler. Bir seferde yalnızca iki duruşu kullanabildiğiniz zaman, ben elde etmek kilidini açtığınız son ikisine yatırım yapmak ilginizi çekmeyebilir. bunu da anlıyorum Yıldız Savaşları genel olarak bir Jedi propagandası hikayesidir ve bu nedenle hayranlar, belki de düşünüldüğü yerlerde nesiller boyu hikayelerle aşılanmıştır. Bir Jedi’ın blaster tabancası kullanması sakıncalı. Bir Jedi oyunu oynuyorsunuz. Filmlerdeki Jedi gibi olmak ve ışın kılıcına sahip olmak istiyorsun, o halde bunu yapacak milyonlarca başka oyun varken neden ateş edesin?

Jedi Survivor Oyuncuları, En İyi Işın Kılıcı Duruşunu Kullanmıyorsunuz başlıklı makale için resim

resim: EA/Yeniden Doğma

Dediğim gibi, anladım. Ama bu tahammül edilemeyecek bir adaletsizliktir. Blaster duruşu en iyi duruştur. Kurtulan Jedive sadece mekanik olarak konuşmuyorum, ama tematik olarak ilave olarak. Mekanik olarak üstün çünkü bir Jedi’ın lazer kılıcını etrafa savurarak onlara doğru koşmak yerine onlara ateş eden birini vurması çok daha kolay (özellikle dayanıklılık çubuğunuzun tükendiğini ve artık cıvataları saptıramadığınız telaşlı grup savaşlarında) Ve sen Gerçekten o pisliği istiyorum o tarafta yerde ölü olmak). Blaster duruşu, sonunda Cal’ın, normal düşmanları dengeleyebilen veya hatta başka türlü engellenemeyen saldırıları kesintiye uğratabilen aşırı yüklü güçlü atışlardan, başka türlü büyük ölçüde adanmış bir duruşta size kitle kontrolü sağlayan sekme voleyboluna kadar konuşlandırabileceği özel şarjlı atışlara sahip olma yeteneğinin kilidini açar. bire bir dövüş. Blaster’ınız olasılıkları eşitliyor Hayatta kalanCal’ın aynı anda hem yakın hem de uzak mesafedeki tehditlerle başa çıkmasının istendiği, genellikle çeşitli savaş durumları. Güç suyu bitti mi? Adamım, sadece vur onları.

Ama hepsi oyundu. Ayrıca, Cal Kestis ve onun bir galakside gezgin bir Jedi direnci olarak giderek İmparatorluğun pençesine düşen yolculuğu için üstün anlatı seçimi olarak blaster duruşunun lehine argümanlarım var. Cal’in bir Jedi Şövalyesi olduğunu hiç kimseye ve herkese saklamadan ortalıkta dolaşması yeterince aptalca (bunu tanıştığı herkese neredeyse bağırıyor), blaster duruşu en azından onun bir uzay sihirbazı olmadığına dair biraz daha iddia veriyor. Cal’ın duruşu öğrenmesi de -ikisi çalışırken ve birbirine yaklaşırken paralı asker müttefiki Bode Akuna tarafından kullanması için bir patlayıcı hediye edilmesi- karakteri için önemli bir adım. Cal mahçup bir şekilde Bode’a eski Jedi ustasının patlayıcılara kaşlarını çattığını söyler. Cal, Klon Savaşları’nın bir çocuğu, yalnızca galaksinin nesiller boyunca gördüğü hiçbir şeye benzemeyen bir ölçekte yıldızlararası bir çatışmaya itilmek için reşit olmuş bir padawan. Ön saflarda büyürken blaster ateşiyle çevriliydi, Emir 66 sırasında onlar tarafından en sonunda kesilen silahtan kaçınan aynı ustayı izledi.

Jedi Survivor Oyuncuları, En İyi Işın Kılıcı Duruşunu Kullanmıyorsunuz başlıklı makale için resim

resim: EA/Yeniden Doğma

Birçok Kurtulan Jedi‘in anlatısı, işbirlikçilerden direnişçilere kadar İmparatorluk makinesindeki yerleriyle güreşen ve hayatta kalmak için bireyler ve gruplar olarak neler yapabileceklerini anlamaya çalışan karakterler hakkındadır. Bunu yaparken, bu karakterler de her şeyin galaksi kadar değiştiği gerçeğiyle yüzleşmek zorunda. Bir zamanlar yakın olan dostluklar birbirinden uzaklaşır, romantik oynaşmalar artar ve azalır, faşizm altındaki bir galaksinin pençesindeki insanların arzuları değişir. Cal’in, Bode’un elden düşme bir blaster tabancası hediyesini kabul etmesi – oyun geliştikçe daha da dokunaklı hale gelen bir şey – Cal’ın bazı şüphelerini, bazı Jedi geçmişini ve bazı travmaları ortaya koymayı seçtiği andır. ona, arkasından ve kendisi için kesinlikle Jedi olmayan, sadece kendisinin olan bir yol bul. Cal Hala bir Jedi; bu, kişiliğinin ve kimliğinin çok önemli bir parçasıdır. Ancak zaman değişir ve Cal da değişmeli ve birlikte büyüdüğü doktrin ve dogmayı bir kenara bırakmayı öğrenirken, İmparatorluk ile savaşmaya devam etmek için kendi araçlarını bulmalıdır. Silahı eline alırken bunu onda görüyorsunuz ve bu, yolculuğunda dokunaklı bir evrim anı.

Ayrıca: blaster duruşuyla bıçaklayabileceğiniz yeterince vurgulanamaz Ve insanları vur Han Solo birçok yönden haklıydı; eski silahlar ve saçma sapan dinler, yanınızdaki bir patlayıcıyla boy ölçüşemez. Ama ikisine de sahip olduğunda, por que no los dos?


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7