Kameralar, modern akıllı telefonların hayati bileşenleridir. Ve bu nedenle, her yeni modelle daha da iyiye gitmelerini istiyoruz. Özellikle yaklaşan gibi telefonlarda Samsung Galaksi S24 Ultra. Ne yazık ki, Galaxy S24 Ultra’nın kameraları ve kamera kurulumu, Samsung Galaxy S23 Ultra’dakilerle hemen hemen aynı olabilir. Sızdıran tarafından yapılan yeni bir sızıntıya göre @Tech_Reve (aracılığıyla TechRadar), Galaxy S24 Ultra, daha önce varsayıldığı gibi değişken zumlu bir telefoto kameraya sahip olmayacak. Bunun yerine, 200MP ana kamera, 12MP ultra geniş sensör ve 10x ve 3x telefoto kameralar dahil olmak üzere Galaxy S23 Ultra’da bulunan aynı 4 kameralı konfigürasyona sahip olacak. Sızıntının belirttiği gibi, beklenen tek kamera yükseltmesi, “küçük iyileştirmeler” içerecek olan 10x sensörüdür. Ne yazık ki, bu “küçük iyileştirmelerin” ne olabileceğini paylaşmıyorlar.

Nisan ayında Tech_Reve Twitter’da yayınlandı O Samsung, Galaxy S24 Ultra’ya değişken yakınlaştırmalı bir telefoto kamera yerleştirmeyi planlıyor ve böylece 10x ve 3x telefoto kameraları, 10x ve 3x yakınlaştırma arasında geçiş yapabilecek tek bir sensörle değiştiriyor. Ancak Tech_Reve, yeni gönderisinde yeni telefoto kamera planlarının iptal edildiğini paylaştı.

Tabii ki, tüm bunlara şüpheyle yaklaşmalısınız çünkü bu sadece bir söylenti ve Samsung bu noktada hiçbir şeyi doğrulamadı. Bununla birlikte, söylenti doğruysa, Galaxy S24 Ultra’nın temel olarak önceki modelle aynı kamera yapılandırmasıyla gelmesi biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

telefon-1