DC Comics kahramanları, genellikle başka zaman çizelgelerine ve hatta başka evrenlere sıçradıklarını gören büyük geçişlere yabancı değiller. On yıllar boyunca, Batman ve Wonder Woman gibi önemli karakterlerin yolları, Yenilmezler gibi kişilerle kesişti. Ninja Kaplumbağalarve Epic Games’in Fortnite. Grubun en yenisi Rooster Teeth’in anime serisidir. RWBY (“ruby” olarak telaffuz edilir), çok uzun zaman önce bir animasyon filmi aldı.

RWBY 2013’teki ilk çıkışından ve iki yıl sonra yaratıcısı Monty Oum’un vefatından bu yana yavaş yavaş kendi büyük şeyine dönüştü. daha eski olmasına rağmen Fortnite, pek çok izleyicinin henüz radarında dizi olmaması nedeniyle hala “yeni”. film ile Justice League x RWBY: Süper Kahramanlar ve Avcılar, Birinci Bölüm, Bu yılın başlarında ABD’de piyasaya sürülen ancak Japonya’da yeni çıkan amacın bir kısmı, diziyi DC’nin en iyi karakterleri aracılığıyla yeni bir izleyici kitlesine tanıtmak ve dizide Adalet Ligi’nin yeniden tasavvur edildiğini gören çoklu evren hikayesiydi. bilim fantezi estetiği.

io9 kısa bir süre önce, daha önceki DC deneyimi bina inşa etmeyi içeren filmin yazarı Meghan Fitzmartin ile konuştu. Tim Drake’in biseksüelliği ve onun son yalnız çizgi roman– en iyisini getirmek hakkında RWBY ve Adalet Ligi birlikte, gösteriye girmenin ve onun geçitlere ve genç yetişkin kahramanlara olan genel düşkünlüğünün yanı sıra.


Justin Carter, io9: Batfamily ve DC’nin eski YA kahramanları gibi birlikte büyüdüğünüz bu karakterleri keşfetmeye başladığınız bir konuma nasıl geliyorsunuz? Batfamily ana hattını yazmaya başlamadan önce, alternatif bir evren gibi daha açık bir alanda oynamayı hiç düşündünüz mü?

Meghan Fitzmartin: Gerçekleşen bir rüyaydı [laughs]. Tüm hayatım boyunca benim için dünyalara bedel olan bu karakterlerle çalışabilmek her zaman hayalim olmuştur. Batman ve Tim Drake gibi karakterler sonunda hayatımızda çok etkili oluyor ve bu yüzden ilk etapta hikaye anlatmaya başlıyoruz.

Çoklu evrenlerde oynamayı seviyorum ve o alanda yapabileceğiniz çeşitli hikaye öğelerini keşfetmeye çok hevesliyim. Benim için en uygunu nihayetinde hikaye bazında ve bir karakterin diğer kısımları daha eğlenceli bir unsurda kullanılabilir. Ama Tim’in çıkmasıyla ana devamlılıkta olmasını çok istedik. O karakterin geçmişiyle [queer-coded] geçmişi, kimliğiyle ilgili bir soru olmadığından emin olmak istedik.

RWBY x Justice League'den Meghan Fitzmartin on the Fun of Multiverses başlıklı makale için resim

resim: Horoz Dişleri/Warner Bros.

io9: Çoklu evrenler çok özellikle günümüzde Big Two çizgi romanlarında bir şey. Hangi çoklu evren hikayeleri sizi etkiledi?

Fitzmartin: Hayatımda ilk kez bir çoklu evren çizgi romanı okudum. Yenilmezler/JLA komik [from 2003]ve sonra hepsini okudum krizler çeşitli Sonsuzlarda. Benim için inanılmaz derecede etkili olan şeylerden biri aslında bu TV şovuydu. Kayıp dünya, Sir Arthur Conan Doyle’un 1912 tarihli romanından uyarlanmıştır. Esasen hepsi çoklu evrenlerle ilgili ve bence bu, onlara olan hayranlığımın başlangıç ​​noktası oldu.

io9: Seni çeken çoklu evren sevgisi mi? Adalet Ligi x RWBY?

Fitzmartin: filmden geldim RWBY işin bir tarafı aslında. Çoğu zaman çoklu evrenlerle ilgili soru şudur: “Neyi görmedik? ilginç olan nedir [or new] şey?” Justice League’in daha anime versiyonunu görme fikri beni gerçekten heyecanlandırdı. Güneşin altında yeni bir şey yok, ama yeninin bu tarafı olan harika ve ilginç bir şey yapma şansımız var.

Filmden önce hakkında hiçbir şey bilmiyordum, çünkü kısmen ona takıntılı olacağımı biliyordum. Onun hakkında duyduğum her şeye rağmen, beni tüketmesine izin veremeyeceğimi biliyordum. epeyce henüz. Sonra Aralık 2020’de yapımcım Jim Krieg bana ulaştı ve hakkında bir şey bilip bilmediğimi sordu. RWBY, ve ona, “Bana iki hafta ver, hakkında her şeyi öğreneceğim” dedim. RWBY” Birinin bana bunu bilmem gerektiğini söylemesi için doğru zamanı bekliyordum, böylece düzgün bir şekilde dalıp ana hatları çizebilirdim.

RWBY x Justice League'den Meghan Fitzmartin on the Fun of Multiverses başlıklı makale için resim

resim: Horoz Dişleri/Warner Bros.

io9: Bu film çok geçmeden çıktı RWBY‘nin dokuzuncu sezonu sona erdi. Yazarların dokuzuncu sezon için ne planladıklarını biliyor muydunuz ve bu, filmi yazma şeklinizi nasıl etkiledi?

Fitzmartin: Bazı planların farkındaydım; [showrunner and writer] Kerry [Shawcross], sadece karakterlerin nereye gittiğini biliyordum. Ve kesinlikle bazı favori karakterleri bilmek istediğim için değildi. [laughs]. Dokuzuncu ciltte karakterlerin boğuştuğu pek çok şeyden çıkarabildiğimiz için, karakterlerin filmde yaşadıkları bu duygulara dair net kanıtlar sağlayabildik. Belirli karakterler için ipuçları olsa da, özellikle Ruby’de gördüğünüz bir şey. Lindsay [Jones] onu tasvir etmekte iyi bir iş çıkarıyor ve liderlikle olan bu mücadele çok insani ve savunmasız. Dokuzuncu ciltte neyin geleceğini bilmek, onunla oynayabilmek gerçekten eğlenceliydi.

io9: Geldiğinden beri RWBY Şovun yaşam döngüsünün bu kadar geç döneminde, filmde Justice League’i bilen ama tanımayan insanları getirmek için herhangi bir özel hedefiniz oldu mu? RWBY?

Fitzmartin: Şovun bilgisinde daha yeni olmam büyük ölçüde benim lehime sonuçlandı. İçeri girebilir, bilmediğim parçalara bakabilir ve onlarla oynayabilirdim. İle çalışan [series writers] Kerry Shawcross ve Eddy Rivas da bu konuda çok yardımcı oldular. Dediğiniz gibi çoğu kişi Justice League’i biliyor ama bilmeyebilirler. RWBY. Benim için o dünyada oynayabilmek ve JL hayranlarını davet edildiğim gibi davet edebilmek eğlencenin bir parçasıydı. O dizinin dünyasını keşfetmek çok eğlenceliydi, ben de bunu bu filmle ifade etmeye çalışmak istedim.

Adalet Ligi x RWBY bir DC mini dizisinden esinlenmiştir. Uyarlamalar yaptığımda benim için önemli olan hikayede daha önce görmediğimiz sürprizleri bulmak. Bir hikayeyi tekrar tekrar anlatmakla ilgilenmiyorum ve orijinal yaratıcıların ayak parmaklarına basmak istemiyorum. Çizgi roman ve animasyon iki farklı ortamdır; Her ikisinde de çalışma ayrıcalığına sahibim. Çizgi romanlarda işe yarayıp animasyonda işe yaramayan şeyler vardır ve bunun tersi de geçerlidir, yani çoklu evrenlere benzer. Vurmaya çalıştığınız hikayeye tamamen uyan çoklu evrenlerde oynayabilirsiniz.


Justice League x RWBY: Süper Kahramanlar ve Avcılar, Birinci Bölüm şu anda ABD’de Blu-ray/DVD ve dijital olarak mevcuttur


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7