Bu en kırık olabilir Kader 2 bir süredir gördüğüm aksaklık. Destiny 2’nin Iron Banner’ı, çok oyunculu oyundaki doruk etkinliklerinden biri olarak sunuluyor, burada en iyinin en iyisi şanlı dövüşte değerlerini kanıtlayabilir. Oyuncuların egzotik Khepri Boynuzu’ndan yararlanarak maçları neredeyse anında kazanmasına olanak tanıyan bir aksaklıkla bu hafta her şey değişti. Sorunu çözmeye yönelik ilk girişimlerden kaçınan bu oyunun kurallarını bozan Destiny 2 hatası, sonunda Bungie’yi oynanmakta olan oyun modunu tamamen değiştirmeye zorladı ve oyuncuları gidişattan dolayı biraz üzdü.

Tuhaf aksaklık, Drengr’s Lash Strand görünümüne sahip Khepri’s Horn giyen bir Titan oyuncusu, ilk ele geçirme noktasının yanındaki bir ralli barikatını aştığında meydana gelir. Ele geçirmek için standart ilk puanlar yerine, bölgenin içinde duran her oyuncu yaklaşık bir düzine puan biriktirir ve her oyuncu varsa toplamda 60’ın üzerinde puan alır. Bu, galibiyet skorunu tutturmak için yeterli değil, ancak Destiny 2’nin – tek yönlü vuruşları erken durdurmak için tasarlanmış – “merhamet kuralını” tetiklemek ve onu kullanan takıma zafer vermek için yeterli.

Tabii ki, haberin yayılması uzun sürmedi ve kısa süre sonra neredeyse her Iron Banner lobisi, aksaklıktan yararlanan oyuncularla doldu. Takımda yalnızca bir kişinin etkinleştirmesi gerektiğinden, temelde her oyunda bununla karşılaşırsınız, bu da tüm modun anında saf insta-win kaosuna dönüştüğü anlamına gelir.

Modu gerçekten oynamak istiyorsanız bu sinir bozucu görünebilir, ancak Muhafızlar tuhaf bir gruptur ve büyük ölçüde her şeyle koştular. Ne de olsa, Iron Banner maçlarında hızlı ateş etmenin, kazanmanın veya kaybetmenin ve kendinize hızlı ödüller kazandırmanın harika bir yolunu sunuyordu. Elbette Bungie, makul olarak yapmaları gerekeni yaptı ve şimdilik Khepri’nin gitmesi gerektiğine karar verdi. Yani Bungie devre dışı bıraktı – ya da en azından plan buydu.

Ne yazık ki, egzotik donanıma sahip olan oyuncular, kaskın hâlâ takılı olduğunu ve yine de numarayı yapabildiklerini gördüler. Böceğin yaygın popülaritesi göz önüne alındığında, birçok oyuncu aslında hala onu kuşanıyordu ve bu nedenle sorun azalmadan devam etti.

Çaresizlik içinde, Bungie, Iron Banner’ı tamamen devre dışı bırakmak dışında, kendilerine sunulan diğer seçeneklerden birini aldı. BungieHelp destek hesabından bir Tweet, “Iron Banner için oyun türü Control’den Eruption’a değişti,” diyor, “Öldürme serilerinizi başlatın!”

BungieHelp hesabından tweet:

şimdilik bu kadar o zaman; Biz Kontrol hayranları bu hafta için eksik kaldı, ancak en azından insanlar rekabetçi oyunlarına geri dönebilir. Herkes memnun değil. Tweet’e verilen bir yanıtta “Altı Graviton Lances ile savaşmak yerine on saniye içinde bedava galibiyet veya mağlubiyet almaktan çok daha keyif aldım” yazıyor. Orada mutlaka tartışamam.

Daha fazla kitabına göre yükselmeye çalışanlar için en iyi Destiny 2 yapılarını özetledik ve bunu şık bir şekilde yapabilmeniz için ücretsiz Destiny 2 amblem kodları listemizi güncelledik. Ayrıca, şu anda gelecek yıl için planlanan yeni genişleme paketi Destiny 2 The Final Shape ile ilgili en son haberleri de kontrol etmek isteyeceksiniz.oyun-2