Nikki FowlerHCA Ödüllerini üreten kuruluşun tarihindeki çalkantılı bir dönemde Hollywood Eleştirmenleri Derneği’nin başkanlığını yapan bir eğlence gazetecisi, bu görevinden ve gruptan istifa etti, Hollywood Muhabiri öğrendi.

tarafından alınan bir mektupta THR Cuma günü Fowler, HCA yönetim kuruluna, “kendi iyiliği” için artık kendisini “düşmanca, önyargılı ve küçümseyen bir yönetici çalışma ortamına” maruz bırakmak istemediğini yazdı.

2006 yılında eğlence yayını / web sitesini kuran ve o zamandan beri baş editör olarak görev yapan Fowler ParıltıMayıs 2021’den beri HCA üyesiydi, Nisan 2022’den beri yönetim kurulunda ve Eylül 2022’den beri de başkan olarak görev yapıyordu.

Geçen yıl mali ve oylamayla ilgili usulsüzlük sorularının ortasında örgüt ateş altında kaldığında, kurucularının beyan ettiği toplumsal cinsiyet dengesi ve ırksal çeşitlilik misyonunun önemini vurgulayarak örgütün arkasında durdu.

HCA kurucusu/başkanı Scott Menzel Yorum için ulaşılamadı.

Aşağıdaki mektubun tamamını okuyun.

Sayın Arkadaşlar,
Fransa saatinde olduğum için geç saat için özür dilerim.
Lütfen Başkan olarak ve HCA’nın bir üyesi olarak istifamı, bana göre zaman zaman geçen yıl Başkan seçildiğinde verilen orijinal görevlerle uyumlu olmayan düşmanca, önyargılı ve küçümseyen bir yönetici çalışma ortamı olarak gördüğüm için kabul edin. Liderlikte bir kadın olarak, geçen yıldan bu yana uygun oluşum çağrıları, komiteler, öncü satışlar, önyargı eğitimi ve taciz konusunda hesap verebilirlik dahil olmak üzere pek çok değişkende kuruluşa yardımcı olmaya çalıştım. Kendi iyiliğim için uzaklaşıyorum.
Bu, bu organizasyonda tanıştığım sevimli insanlardan uzaklaşmayacak.
En iyi dileklerimle.
Saygılarımızla,
Nikki Fowlersinema-2