Harrison Ford, sette Brad Pitt’le olan anlaşmazlığını açmaya fazlasıyla istekli. İkisi üretmek için bir araya geldi Şeytanın kendisiAlan J. Pakula’nın son filmi (Bir alaycı kuş öldürmek için). Proje, bir İrlanda Cumhuriyet Ordusu (IRA) savaşçısının faaliyetleri ve İngilizlere karşı gerilla savaşında kendisine yardımcı olabilecek füzeleri umutsuzca toplama girişimi etrafında dönen tipik bir aksiyon filmi.


Ford defalarca Pitt’e son derece saygı duyduğunda ısrar etse de, yapımı boyunca sette başlayan kargaşanın olduğunu kabul ediyor. Şeytankendi gergin bir hava yarattı. ile yapılan bir röportajda EsquireFord, yönetmen hakkında sürekli tartıştıklarını açıkladı. Şeytanın kendisive filmin senaryosu. Aşağıdaki alıntıya göz atın:

GÜNÜN EKRAN VİDEOSUİÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Brad [Pitt] senaryoyu geliştirdi. Sonra bana rolü teklif ettiler. O şeyin karakteri ve yapısı hakkındaki yorumlarımı sakladım – Brad’e hayrandım. Her şeyden önce, Brad’e hayranım. Bence harika bir aktör. O gerçekten düzgün bir adam. Ama daha önce birlikte çalıştığım ama Brad’in çalışmadığı Alan Pakula’ya gelene kadar yönetmen konusunda anlaşamadık. Brad’in karmaşık bir karakteri vardı ve bunun sadece iyi ve kötü bir savaş olmaması için benim tarafımda bir karmaşıklık olmasını istedim. İşte o zaman aklıma şu kötü atış olayı geldi. Bir yazarla çalıştım ama sonra birdenbire çekime başladık ve Brad’le üzerinde anlaştığımız bir senaryomuz olmadı. Bu konuda her birimizin farklı fikirleri vardı. Neden kendi bakış açısıyla kalmak istediğini anlıyorum ve ben de kendi bakış açımla kalmak istedim – ya da kendi bakış açımı empoze ediyordum ve Brad’in hissettiğinin bu olduğunu söylemek doğru olur. Karmaşıktı. Filmi çok beğendim. Çok fazla.

İkili, sonunda Pakula’yı yönetmen olarak hizmet etmesi için bulmaya geldi, ancak yine de senaryo ve genel prodüksiyonla mücadele ettiler. Film nihayet sinemalara çıktığında, 90 milyon dolarlık bir bütçeyle 140 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde ederek göreceli bir başarıya ulaştı.


Kan Davaları Hollywood’u Nasıl Yönetiyor?

Brad Pitt ve Harrison Ford, sette birdenbire farklılaşan oyuncular değil. Bar hiçbiri, son yılların en kötü şöhretli kan davası The Rock ve Vin Diesel arasında oldu ve ikisinin sette birbirinden tamamen kaçınmasına yol açtı. hızlı ve Öfkeli The Rock’ın geri dönmesi için çatışmalarını bir kenara bırakmadan önce Hızlı X Ve hızlı 11. Aslında, yıllar boyunca o kadar çok Hollywood dövüşü oldu ki, düpedüz parodisi bile yapıldı. Ryan Reynolds ve Hugh Jackman’ın sahte kan davasının kendi hikayesi ve takipçileri var. Tartışarak geçen yıllar Pitt ve Ford’un Şeytanın kendisi kan davası neredeyse önemsiz görünüyor.

Hollywood’da her şey tehlikedeyken, yapım sırasındaki gerilimin büyük çatışmalara yol açması şaşırtıcı değil. Neredeyse her üretim hattında milyonlarca dolar var. Bir oyuncu kötü bir film yayınlarsa, mali açıdan ve yüzlerinin göreceli bir flopun her yerine sıvalı olması nedeniyle zarar görür. Gerçekçi olmak gerekirse, hepsi ellerinden gelen en iyi ürünü çıkarmaya ve filmin çekimlerine yatırım yapıyor. Şeytanın kendisi farklı değildi. Bu kadar çok insan projelerinin başarısına bu kadar bağlıyken tartışmalar kolayca başlayabilir.

Şeytanın kendisi bugün pek iyi hatırlanmıyor, ancak Hollywood kan davalarının iki oyuncu arasındaki saygının sonu olması gerekmediğini hatırlatıyor. Ford, Pitt’le olan anlaşmazlığını kabul etmesine rağmen, adama ve yeteneklerine olan sonsuz hayranlığını hâlâ kabul ediyor. piyasaya sürülmesinden 25 yıl sonra Şeytanın kendisiFord, resmin nihai sonucundan memnun görünüyor ve her şeye rağmen Pitt’e hala saygı duyuyor.

Kaynak: Esquiresinema-1