Final Fantasy VII Rebirth Twitter hesabı, oyun sorunsuz bir şekilde ilerlerken geliştirme stüdyosunun şu anda bir çıkış tarihini belirlediğini söylediğinde, dün yeniden küçük bilgiler paylaşmaya başladı.

Bugün bir başka önemli (belki de ilkinden daha fazla) tweet beslemede göründü. Keşfin Midgar dışında nasıl işleyeceği sorulduğunda geliştiriciler, oyuncuların “geniş ve çok yönlü” dünyayı “yüksek derecede özgürlükle” geçme fırsatına sahip olacaklarını söylediler. Bu tek başına Final Fantasy VII Rebirth’ün açık dünya tasarımına sahip olacağına dair net bir öneri gibi görünüyor.

Tweet’in son kısmı, yolculuk sırasında ‘sayısız hikaye’ deneyimleme yeteneğinden bahsettiği için bu yorumu daha da olası kılıyor. Bu, oyuncuların açık dünyada dolaşırken katılabilecekleri çeşitli yan görevlere ve etkinliklere bir gönderme gibi görünüyor.

Hayranlar, planlanan Final Fantasy VII Remake üçlemesinin ikinci bölümü olan Final Fantasy VII Rebirth’ün açık bir dünyaya çevrilmesi gerektiğini uzun süredir düşünüyor. Ancak bu, Square Enix’in gerçekten devam edeceklerine dair sağladığı ilk ipucu.

Orijinal olarak yedinci ana hat taksitinde yer alan hikayenin yaklaşık üçte birini kapsayan Final Fantasy VII Remake, büyük ölçüde Midgar şehriyle sınırlı doğrusal bir olaydı. 10 Nisan 2020’de PlayStation 4 için piyasaya sürüldü, övgü dolu incelemeler ve güçlü satışlar kazandı. Wccftech’in incelemesinde Francesco De Meo, Final Fantasy VII Remake’i 10 üzerinden 9,3 olarak derecelendirdi.

Final Fantasy VII’yi düzgün bir şekilde yeniden yapmak, başarması her zaman çok zor olacak bir şeydi. Her şey düşünüldüğünde, Square Enix ilk bölümde iyi bir iş çıkardı, ancak tartışmalı son hayran kitlesini bölecek: bazıları onu sevecek, bazıları bundan nefret edecek. Bununla birlikte, geliştiricinin tüm maceranın küçük bir dilimini kullanarak bunu destansı bir yolculuk gibi hissettirmeyi başardığı inkar edilemez.

Square Enix, 10 Haziran 2021’de Intergrade adlı bir DLC ve bir PlayStation 5 sürümü yayınlarken, bir PC sürümü nihayet 16 Aralık 2021’de geldi.

Final Fantasy VII Rebirth’e gelince, geçen yıl orijinal oyunun lansmanının 25. yıldönümünde Crisis Core: Final Fantasy VII – Reunion öncesi gibi ilgili projelerin yanı sıra duyurulmuştu. Oyunun 2023 Kışında PlayStation 5 için piyasaya sürülmesi planlanıyor ve muhtemelen daha sonra PC versiyonu da Final Fantasy VII Remake’de olduğu gibi gelecek.

Square Enix’in ek bilgi içeren başka tweet’ler yayınlayıp yayınlamadığını göreceğiz, ancak yakında çıkacak olan Final Fantasy XVI’nın ilgi odağının bir kısmını çalmak biraz garip olacak.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17