Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick, şirketinin Time Warner’ı satın almak ve franchise’larını video oyunlarına dönüştürmek için neredeyse harekete geçtiğini açıkladı. Bu, yıllar önce, 2018’de, AT&T’nin Time Warner’ı 85,4 milyar dolara satın almaya çalıştığı zamandı.

Anlaşma yasal işlemlerde ertelenirken, Kotick söyledi Çeşitlilik Activision Blizzard’ın “tüm sermayeyi” topladığını ve AT&T ile işler ters giderse teklif verebilecek bir yerde olduğunu.

Şimdi oynuyor: Mortal Kombat 1 – Resmi Sinematik Duyuru Fragmanı

“Onların IP’lerini alıp oyunlara çevirirdik. Bizim IP’lerimizi alıp film ve televizyona dönüştürürler ve olağanüstü bir şirketimiz olur” dedi.

Elbette bu şekilde oynamadı. AT&T, anlaşmayı engellemeye çalışan Adalet Bakanlığı’na karşı açtığı davada nihayetinde galip gelecekti. Ancak Kotick, Activision Blizzard’ın “AT&T’nin anlaşmayı yapamaması durumunda gitmeye hazır olduğunu” söyledi.

Activision Blizzard, Time Warner’ı satın almış olsaydı, görünüşe göre Batman, Mortal Kombat, Lego ve Harry Potter oyunlarını yapan WB Games’in sahipliğini alacaktı. WB Games, bu yıl Hogwarts Legacy’nin 15 milyon kopya satmasıyla büyük bir başarıya imza attı.

WB Games’in kendisinin bir noktada ayrılmaya aday olduğu düşünülüyordu, ancak ana şirketi devam etti. birim şimdi bildirildiğine göre karlı ve son zamanlarda bir galibiyet serisine sahip.

Video oyunları dünyasında gerçekleşmeyen dev bir anlaşmayla ilgili diğer bir haberde ise şu ifadelere yer verildi: Comcast neredeyse Electronic Arts’ı satın alıyor.

Bu günlerde Kotick daha çok başka bir yüksek profilli işleme odaklanıyor: Activision Blizzard’ın Microsoft’a 68,7 milyar dolarlık satışı. Yönetici, satmak istemesinin bir nedeninin “ekonomiden gerçekten korkması” ve özellikle de yetenekleri çekmenin ve elde tutmanın “bizim için uğraşması karmaşık” bir yere “sıçraması” olduğunu söyledi.

Kotick, anlaşmanın “sektörümüz için doğru şey” olduğuna inandığı için gerçekleşmesini istiyor, ancak aynı zamanda Activision Blizzard’ın “tek başına başarılı olmaya devam edebileceğini” de belirtti.

Microsft ayrıca oyun vizyonunu gerçekleştirmek için Activision Blizzard’ı satın alması gerekmediğini, ancak Call of Duty şirketini satın almanın bazı planları hızlandırmaya yardımcı olacağını söyledi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1