Alan Wake 2, en son PlayStation vitrininde ortaya çıktı ve çarpıcı görselleri ve oynanabilirliği gözler önüne serdi. Remedy Entertainment, 13 yıl aradan sonra nihayet psikolojik korku oyununun devamını çıkarıyor. Başlığın ilk izlenimleri umut verici görünüyor ve daha fazla ayrıntı ortaya çıktı.

Alan Wake 2 BTS Videosunda Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Remedy’s’te yayınlanan yeni video resmi YouTube kanalı yeni bir karakter olan Saga Anderson’ı tanıtıyor. Bu sefer başlıkta iki oynanabilir karakter yer alacak, Alan Wake’in kendisi ve Saga. Saga, Bright Falls bölgesinde nispeten yeni ve bir FBI ajanı. Empati kurmasıyla tanınan yetkin bir dedektiftir. Aşağıdaki videodan onun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Ek olarak, her karakterin kendi tarzı ve havası vardır. Keşfedilecek 2 dünya ile 2 karakter için 2 farklı kampanya olacak. İlk Alan Wake’de keşif anlamında oldukça kısıtlıydınız. Ancak, devamında dolaşıp alanları ve yerleri keşfedebileceksiniz.

Oyun, gerçek hayattaki nesneler taranarak olabildiğince fotogerçekçi hale getirildi. Örneğin Pacific Northwest’ten ağaçlar gerçek hayatta taranarak oyuna eklenmiştir. Bu sadece ortamı fotogerçekçi yapmakla kalmaz, aynı zamanda normalde elde edemediğiniz bir daldırma hissi verir.

Şimdiye kadar gördüğümüz oynanış ve görseller, Alan Wake 2’nin atası kadar iyi olacağının sözünü veriyor. Hepimiz bunun için heyecanlandık ve Remedy’nin nihayet çıkış tarihini açıklamasını bekleyemeyiz. Ancak şimdilik gelen haberler 2023’te çıkacağını gösteriyor.

Alan Wake 2’nin yeni detayları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirinoyun-5