YouTube Music, Spotify’ın en büyük rakiplerinden biridir. Bir müzik akışı hizmeti olarak, çok çeşitli özelliklere ve hatta daha geniş sanatçı seçimine sahiptir. Peki ya uygulamanın tasarımı? Eh, büyük parçaları uzun bir süre hemen hemen aynı kaldı.

Ama bu Google’dan bahsediyoruz. Şirketin inovasyon çabasını aşağıdaki gibi ürünlerle görebiliriz: Android telefonlar, örneğin Pixel 7a ve Pixel Fold. Peki bu, canlandırıcı YouTube Music’e nasıl dönüşüyor? Peki, bir testle.

Bahsedilen test, şimdiye kadar oldukça basit ve geleneksel olan uygulamadaki Sanatçı sayfalarını etkiler. Ancak bu değişiklikle birlikte, bir sanatçının sayfasına giden kullanıcılar, yeni filtreler de içeren “Diskografi” etiketli yeni bir bölüm görebilecekler.

Kullanıcılar verilen diskografiye boş zamanlarında göz atabilecekken, özellikle Albümleri veya Teklileri ayırmak için yeni filtreleme seçeneklerini de kullanabilirler. Rastgele seçilen şarkılardansa tam bir albüm çalma listesine değer veren biri olarak, kişisel olarak bu değişikliği kollarımı açarak karşılıyorum!

Bununla birlikte, başka bir görsel modun da kısa bir görünümü vardı: En Çok Yayınlananlar. Bu, elbette, söz konusu sanatçının en başarılı hitlerini içeriyor, ancak bazı nedenlerden dolayı özellik, yayınlandıktan birkaç gün sonra geri alındı. Olduğu söyleniyor: bazı kullanıcılar hala görüyor, ki bu… ilginç mi?

Bunun nedeni, sayfanın çok erken açılması ve tam olarak tamamlanmamış olması olabilir, ancak daha şüpheli başka bir nedenden de kaynaklanıyor olabilir. Ne olursa olsun, Big G hazır olduğunu düşünürse – ve ne zaman – tekrar ortaya çıkacağından eminiz.

Gibi 9to5Google bu değişikliğin sanatçı bölmesinin ilk sayfasındaki içerik sunumunu sınırladığını, ancak bunun karşılığında gezinmenin de çok daha kolay olduğunu belirtiyor. Bu yenilemenin kapsamının ne kadar geniş olduğunu hâlâ bilmiyoruz, bu nedenle bekleyen uygulama güncellemelerini bugün kontrol etmek isteyebilirsiniz.telefon-1