London start-up Nothing, Nothing Phone’un (2) ilk Nothing Phone (1) ile benzer bir yazılım güncellemesi desteği alacağını duyurdu. Bu, üç Android işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık güvenlik güncellemesi anlamına gelir. Bir sonraki şeffaf telefon, önümüzdeki Temmuz ayında resmi olarak sunulacak.

Hiçbir Şey Telefonu (2) ve Yazılım Güncelleme Politikası

Daha uzun bir yazılım politikası, kullanıcıların artık bir sonraki akıllı telefonlarını satın almadan önce aradıkları önemli bir özellik haline geldi. Samsung, Android güncelleme desteğini en uzun süre sunan firmalar arasında yer alıyor. Güney Koreliler, dört yıla kadar önemli Android güncellemelerine ve beş yıla kadar güvenlik yamalarına sahiptir. Samsung, Pixel serisi için 3 yıllık yazılım güncellemeleriyle Google’ı bile geride bırakıyor.

Bir tweet’te, eski OnePlus CEO’su Carl Pei tarafından yönetilen İngiliz start-up, Nothing Phone’un (2) üç yıl boyunca yazılım ve güvenlik güncellemeleri alacağını doğruladı. Başka bir deyişle, Gelecek ay piyasaya sürüldüğünde Android 13’ü kutudan çıkarması beklendiğinden, Nothing Phone (2) büyük olasılıkla Android 14’ten Android 16’ya kadar yükseltmeler alacak.

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra ayrıca üç adede kadar Android işletim sistemi güncellemesi alacak. / © NextPit

Bu, Samsung’un Galaxy telefonları için sunduğu kadar olmasa da, Nothing Phone’u (2) çoğu Çinli OEM ile aynı seviyeye getiriyor. Örneğin Xiaomi, şu anda MIUI 14 çalıştıran ve Asus ve Motorola’ya kıyasla hala önemli ölçüde daha iyi olan Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Ultra (test) ile aynı yazılım politikasını vaat etti.

Yazılım güncellemelerine ek olarak, Nothing Phone (2) Snapdragon 8+ Gen 1 tarafından desteklenecek ve depolama yapılandırmasının 8/128 GB’tan 12/256 GB’a yükseltilmesi muhtemel. Aynı zamanda premium orta sınıf cihaz, Carl Pei’nin geçtiğimiz günlerde bahsettiği gibi, Nothing Phone’a (1) kıyasla daha yüksek pil kapasitesine sahip olacak.

Bir cihazın en iyi donanım özellikleri kadar güçlü yazılım desteğinin de önemli olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarda geri bildiriminizi okumak isteriz.genel-27