Yeni Zelandalı bir havayolu, uçağın toplam ağırlığını ölçmek için bir ay süren anketin bir parçası olarak uçağa binmeden önce yolcuları tartıyor. Hava Yeni Zelanda pilotların kalkıştan önce uçağın ağırlığını ve dengesini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için 10.000 yolcuyu tartmayı umduğunu söylüyor.

Havayolunun yaptığı açıklamada, tartımın isteğe bağlı olacağını söyledi. basın bültenive Air New Zealand’ın daha iyi yakıt verimliliği yaratın bulgulara dayanmaktadır. Havayolları tarihsel olarak el bagajı ve kayıtlı bagajlar için izin verilen maksimum ağırlığı uygulamış ve yolcu sayısını, uçaktaki yiyecek ve içecekleri ve varış noktasına ulaşmak için gereken yakıtı dikkate almıştır.

Havayolunun yük kontrol iyileştirme uzmanı Alastair James, “Uçakta olan her şeyin ağırlığını bilmek bizim için yasal bir gereklilik ve bunun için iyi bir neden var” dedi. BUGÜN. Ayrı bir basın açıklamasında, uçuş sırasında uçakların toplam ağırlığını bilmenin “uçağın güvenli ve verimli çalışması için gerekli” olduğunu söyledi.

Ancak bazı Amerikalı yolcular, toplum içinde tartılmak konusunda kararsız kalıyor ve bir yolcu BUGÜN, “Bence bu bir mahremiyet ihlali” diyor. Başka bir yolcu, “Doktora gittiğimde tartıya bile bakmıyorum, bu yüzden bunu toplum içinde istemiyorum” dedi.

Ülkenin Sivil Havacılık Otoritesi (CAA), havayollarının yolcuların ağırlığını iki seçenekten biriyle tahmin etmesini şart koşuyor. İlk seçenek, Air New Zealand’ın yaptığı gibi yolcuları tartmak veya CAA tarafından belirlenen 13 yaş ve üstü kişiler için 190 pound olan standart ağırlığı kabul etmektir. Standart ağırlık en son 2021’de gözden geçirildi, ancak havacılık otoritesinin ortalama ağırlığı 170 pound’dan mevcut tahmini ağırlığa çıkardığı 2004’ten beri artırılmadı.

2021 anketi, yalnızca iç hat uçuşları için yapıldı ve dış hat uçuş anketi, c nedeniyle ertelendi.Ülke sınırları hala uluslararası yolculara kapalı olduğu için ovid-19 salgını. Anket, belirlenmiş uçuşlar için Yeni Zelanda’nın Auckland havaalanında gerçekleştirilecek ve Auckland’dan New York’un John F. Kennedy Uluslararası Havaalanına aktarmasız uçuş yapan yolcuları kapsayabilir.

Air New Zealand’ın anketi bu hafta başlayacak ve 2 Temmuz’a kadar devam edecek ve havayolunun yük kontrol iyileştirme uzmanı Alastair James basın açıklamasında, “Ölçeğe basmanın göz korkutucu olabileceğini biliyoruz. Müşterilerimize hiçbir yerde görünür bir ekran olmadığına dair güvence vermek istiyoruz. Kilonuzu kimse göremez – biz bile! Tamamen anonim.” “Tartı yaparak, her seferinde güvenli ve verimli bir şekilde uçmamıza yardımcı olacaksınız” diye ekledi.

Air New Zealand, Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi.genel-7