Diablo 4 Kaleleri, oyuncuların Şöhret ve XP gibi müthiş ödüller kazanmak için ziyaret edebileceği daha küçük ve açık zindan tarzı alanlardır. Genellikle oyuncuların ödüllerini kazanmak için Kalenin patronuna meydan okumadan önce tamamlamaları gereken bir dizi görevi içerirler. Neyse ki oyuncular için görevler, her Kale konumuna vardıklarında onlar için düzenlenir, bu nedenle oyuncuların gerçekten yapması gereken tek şey, o belirli konumu bulmaktır.

Diablo 4’te haritanın her bir bölgesinde toplamda 15 olmak üzere üç Kale vardır. Oyuncular hepsini bulmak istiyorsa, içinde bulundukları belirli alanları ortaya çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu yapmak için saatler harcayabilirsiniz, ancak Kale konumlarını önceden bilmek daha kolaydır. Aşağıda, Diablo 4’teki Sığınak haritasında 15 Kalenin tam olarak nerede olduğunu görebilirsiniz.

Tüm Diablo 4 Kaleleri

Bölge bölge gideceğiz ve Kalenin bulunduğu haritanın tam alanını belirteceğiz/açıklayacağız. Diablo 4 bir açık dünya oyunu olduğu için oyuncular, nerede olurlarsa olsunlar belirli bir zamanda Kalelerden herhangi birini ziyaret etmeyi seçebilirler. hikayede var.

Ancak söyleyebileceğimiz kadarıyla, Kaleler neredeyse her zaman oyuncunun mevcut seviyesinin iki veya üç seviye üzerinde olan düşmanlara ve patronlara sahip olacak. Bu, alanlara ekstra zorluk eklemek içindir. Dünya Kademe 2’de bile tek oyuncu olarak Kalelerden herhangi birini tamamlayabileceğinizi doğrulayabiliriz, ancak bunlar, yapınız ne olursa olsun oldukça zordur.

Çatlak Zirveler Kaleleri

Çatlak Tepelerdeki üç Kale, Kyovashad’ın kuzeyinde, güneybatısında ve doğusunda bulunur.

Kor Dragan – Kyovashad ve Sarkova Geçidi’nin kuzeyinde bulunan Kor Dragan, Kırık Tepeler’in en kuzey noktasında bulunuyor. Vampirlerle dolu ve mevcut seviyenizin üzerinde düşman barındırmayan tek Kalelerden biri.

Nostrava – Güneybatı Fractured Peaks’te yer alan Nostrava, Nevesk başlangıç ​​kasabasının üzerindedir. Bu Kale ayrıca daha yüksek seviyeli düşmanlara sahip olmayacak ve tamamlandığında Diablo 4’teki satıcılar için bir merkez olacak.

Doğrudan Kyovashad’ın doğusunda bulundu ve Gale Vadisi’nin kuzeyinde yuvalandı. Bu Kale, oyuncudan iki seviye daha yüksek düşmanlara sahip olacak ve buz düşmanlarından yararlanacak, bu yüzden içeri girmeden önce bir Soğuk Direnç İksiri iç.

Kaleler, haritadaki kırmızı iblis simgelerinde bulunur.

Scosglen Kaleleri

Scosglen, Kalelerin bazılarına ulaşmak için bazı hain arazilerde gezinmesi gerekeceğinden, Kalelerin daha da zorlaşmaya başladığı yerdir. Buradaki tüm Kaleler, oyuncudan daha yüksek seviyeli düşmanlara sahip olacak.

Moordaine Köşkü – Scosglen’in kuzeydoğu köşesinde yer alan Moordaine Lodge, oyuncuların sonunda Diablo 4 kampanyası için seyahat edecekleri kırmızı bataklığın hemen dışında bulunuyor.

Umut ışığı – Aşağıdaki haritamıza bakarsanız, ekranın üst kısmında ta Umudun Işığı’nı bulacaksınız. Bölgenin tepesini ekran görüntümüze sığdıramadığımız için Kalenin konumu tam olarak doğru değil. Hope’s Light Stronghold, Scosglen’in kuzey ucundan ayrılan yarımadanın üzerinde yer alır ve içine girmek için oyuncuların biraz parkur yapmasını gerektirir.

Túr Dúlra – Son Scosglen Kalesi, bölgenin batı tarafında, Kuru Bozkırların hemen kuzeyinde bulunur.

Altyazı Sağlanmadı

Kuru Bozkır Kaleleri

Kuru Bozkırlardaki Kaleler, diğer bölgelere göre çok daha derli topludur ve bu da gezinmeyi kolaylaştırır.

Onyx Gözetleme Kulesi – Kuru Bozkırların merkezinin yakınında ve ana şehir Ked Bardu’nun güneyinde yer alan bu Kaleye birkaç farklı yoldan girilebilir, bu da oyuncuların sağlıkları çok düştüğünde kaçmalarına olanak tanır.

Çürüme Tapınağı – Bize göre bu, Diablo 4’teki en zor Kalelerden biriydi, çünkü oyuncular birkaç zehirli düşmanla ve son derece zor bir patron dövüşüyle ​​uğraşmak zorunda.

Qara-Yisu Harabeleri – Son Kuru Bozkır Kalesi, bölgenin güneybatı köşesinde, Çatlak Tepelere giden yolun hemen dışında yer almaktadır.

Altyazı Sağlanmadı

Kehjistan Kaleleri

Çöl acımasız bir yer olabilir ve Kehjistan’da önyüklenecek son derece zorlu bazı Kaleler bulunur.

Yıkım Sunağı – Bölgenin kuzeybatı köşesinde yer alan bu Kaleye, oyuncular Sığınağın batı kıyısı boyunca giden yolu kullanmadıkça ulaşmak biraz zaman alacaktır.

Alkarnus- Sığınak merkezinden Kehjistan bölgesine girer girmez bulunur. Alcarnus, patronuna meydan okumadan önce nispeten geniş bir alana ve bazı sıkıcı görevlere sahiptir.

Omath’ın Kalesi – Omath Kalesi’nden daha güneye gitmek zordur. Tamamlamak istiyorsanız, özellikle bu Kaleyi aramanız gerekecek.

Altyazı Sağlanmadı

Hawezar Kaleleri

Diablo 4’te ziyaret edeceğiniz son bölge (ana hikaye hareketlerini takip etmediğiniz sürece). Hawezar, Sanctuary’deki en zorlu Kalelerden bazılarına ev sahipliği yapar.

Haçlılar Anıtı – Hawezar’daki ana Zabinzet kasabasının kuzeyinde ve genel olarak bölgenin batı kesiminde bulundu.

Bir bataklığın ortasında bulunan bir Kale olan Vyersez, korkaklara göre değildir. Onu bulmak için bölgenin en güney ucuna gitmeniz gerekecek.

Eriman Ateşi – Hawezar’ın kuzey kesiminde yer alan ateşli bir Kale olan Eriman’s Pyre, ateş hasarı veren çok sayıda düşmana sahiptir.

Altyazı Sağlanmadı

Ve bu, şu anda Diablo 4’te sahip olduğumuz tüm Kaleler için geçerli. Çoğunu bulmak zor değil, bazıları girmek için bir meydan okuma sunuyor ve hepsi kesinlikle becerilerinizi maksimuma kadar test edecek.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1