WWDC 2023’te Apple’ın, VR alanına ilk pahalı girişi olan Apple VR başlığını tanıtması bekleniyor. Daha önce, pahalı bileşenlerin VR başlığının bu kadar pahalı olmasının beklenmesinin birincil nedeni olduğunu duymuştuk, ancak yeni bir rapor, tasarımının üretim maliyetlerinin de artmasına neden olduğunu ve bazı dayanıklılık sorunlarıyla birlikte gelebileceğini gösteriyor.

Apple’ın (birkaç VR uzmanını WWDC 2023’e davet etti) yaptığı müstehcen bir alaydan ve en iyi analistlerden VR başlığının üst düzey bileşenlerini (iki işlemci, 12 kamera ve etkileyici bir mikro-OLED ekran dahil) ayrıntılı olarak açıklayan birkaç sızıntının ardından , Kaliforniya teknoloji devinin bir sonraki konferansında birinci sınıf bir VR kulaklığı tanıtacağı neredeyse kesin görünüyor. Ne yazık ki, muhtemelen bir kol ve bir bacağa mal olacak, kulaklığın söylentiye göre fiyatı 3.000 $ (yaklaşık 2.200 £ / 4.400 AU $).

The Information’ın yeni bir raporuna göre, sadece bileşenlerin kalitesi değil, aynı zamanda tasarımı da çok yüksek fiyatlara katkıda bulunuyor.

Söylentilere göre Apple Reality Pro kulaklığının bir görüntüsü (İmaj kredisi: Ian Zelbo)

Bilgi, kulaklığın bir kişinin yüzüne daha iyi uyması için kavisli bir şekle sahip olduğunu gösteren birkaç dahili Apple render gördüğünü söylüyor. Bu, potansiyel olarak kulaklığın daha rahat takılmasına ve Apple’ın yalnızca yüz dolgusunu kıvıran daha düz tasarımlara kıyasla boyutunu küçültmesine olanak tanırken, aynı zamanda Apple’ın kulaklığın içindeki bileşenleri kıvırmak zorunda kaldığı anlamına gelir.işletim-sistemi-1