Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıcıları, uygulamanın belirli bir bağlantı gönderdikten sonra çöktüğü yeni bir kötü aksaklık keşfettiler. Bu aksaklık, uygulamanın hem tüketici hem de iş sürümlerinde WhatsApp’ın Android sürümünde görülüyor.Sorun ilk olarak Twitter’da Brute Bee kullanıcısı tarafından tespit edildi, ardından Android Authority, kullanıcıya “wa.me/settings” bağlantısı gönderilirse uygulamanın “çökeceğini” paylaşarak haberi aldı. Böyle bir bağlantı normalde kullanıcıyı WhatsApp ayarlar menüsüne götürür, ancak bunun yerine uygulamanın çökmesine neden olur.

Neyse ki, soruna geçici de olsa bir çözüm var. Kullanıcılar bu sorunu yaşarsa, soruna geçici bir çözüm bulmanın bir yolu, sorunlu bağlantıdan kurtularak sohbeti tamamen silmektir. Ancak bu mümkün değilse, WhatsApp Web’e bir tarayıcı aracılığıyla da erişebilir, sorunlu bağlantının bulunduğu sohbete gidebilir ve silebilirsiniz. Bu bağlantı, mesaja bir tarayıcıyla erişildiğinde çökmez ve kaldırıldıktan sonra, Android uygulaması aracılığıyla görüntülendiğinde sohbetin düzgün çalışmasına izin verir.

Bu sadece geçici bir çözüm. Çünkü sohbete tekrar link gönderilirse aynı sorunla tekrar karşılaşacak ve düzeltmek için aynı adımları izlemeniz gerekecek. Geliştiriciler nihayet onu ortadan kaldırana kadar beklemeye devam ediyor.genel-22