Akıllı telefonlar, Nokia’nın en havalı telefon markası olduğu zamanlarda eskisi kadar dayanıklı değil. Telefon üreticileri yeni, daha sağlam ön ve arka panellerle istedikleri kadar övünebilirler ama gerçek şu ki, yanlışlıkla düşürürseniz bir telefonun hayatta kalıp kalmayacağını kimse bilemez. Bu yüzden çoğu insan telefonlarına kılıf takar. Yine de ultra zenginler değil.

Son günlerde “gizli zenginlik” ve “sessiz lüks” hakkında çok konuşuldu. Bu terimler, eski kafalıların kullandığı abartısız ama kaliteli, nadir ve elbette pahalı ürünleri tanımlar. Bu eşyalar gösterişten uzak ama lüks ve onların gerçek değerini anlayanlar, aynı zamanda eski parayla doğmuş olanlardır.

Görünüşe göre aşırı zengin insanlar finansal durumlarını sessizce iletmek için yeni bir yol bulmuşlar. Pahalı telefonlarını kasalara koymuyorlar.

Herkes pahalı bir akıllı telefon alabilir, ancak yalnızca zengin bir kişi onu iki kez satın alabilir.

Muhafazasız bir akıllı telefon, gizli servetin en son sembolüdür. Zaman dergi raporu. Premium akıllı telefonların maliyeti 1.000 dolardan fazladır. Çoğu insan için bu küçük bir miktar değildir ve onarımlar genellikle maliyetli olabilir. Bu nedenle, bir önlem olarak, çoğu insan en iyi durumlar ve Ekran koruyucuları.
Elon Musk ve Jeff Bezos gibi milyarderler, kılıfsız telefonlarla görüldü. Diğer varlıklı insanlar da aynı şeyi yapıyor. Bir kılıfa ihtiyaçları yok çünkü akıllı telefon değiştirmek onlar için sorun olmayacak.

Tabii ki, doğal bir telefonu olan herkes, zengin olduklarını gizliden gizliye bilmenizi istemez. Bazı insanlar telefonlarının bir kılıfa saklanamayacak kadar güzel olduğunu düşünüyor.

Bazıları bu davranışı dikkatsizliğin bir işareti olarak yorumlayabilir, ancak bu mutlaka doğru değildir. Zengin insanlar çoğu zaman paraya ve rahatlığa öncelik verirler ve vakalar yarıklardaki ağırlık ve kir gibi kendi sorunlarıyla birlikte geldiğinden, bazı insanlar, özellikle de gücü yetenler, bu rahatsızlıktan tamamen kaçınmayı tercih ederler.

Varlıklı sınıfın çıplak telefon kullandığı anlatısını zorlamada TV şovlarının etkili olduğunu hatırlamak önemlidir. Ancak, telefon üreticileri tarafından telefonlarının logosunu veya benzersiz tasarımını sergilemek için para alıyor olabileceklerini de unutmayalım. Bir telefonu pazarlamanın daha iyi bir yolu var mı?

Bu arada, telefon kılıfı pazarının 2020’de 21,61 milyar dolardan 2028’de 35,81 milyar dolara çıkması bekleniyor. Bu, bozuk telefonların ultra zenginlere bir anlam ifade edeceği anlamına mı geliyor? Yoksa önümüzdeki beş yıl içinde küresel net zenginliğin yoğunlaşması daha da yoğunlaşarak süper zengin olarak sınıflandırdığımız insanların sayısını mı azaltacak? Öğrenmek için 2028’de tekrar kontrol edin.telefon-1