Yapay zeka destekli özellikler her tür sektörde daha popüler hale geldikçe, bir dizi web sitesi oluşturucu hizmeti de yaygınlaşıyor.

Web.com ve GoDaddy, yeni yapay zeka özelliklerini mevcut web sitesi oluşturma modeline entegre eden en yeni web sitesi barındırma sağlayıcıları haline geldi.

Her ikisi de yakın zamanda AI metin oluşturucusunu ve ChatGPT entegrasyonunu piyasaya sürdüğünü duyuran Wix ve IONOS ile birlikte, Web.com artık bir AI alan adı oluşturucu ve AI yazıcı sunarken, GoDaddy artık üretken AI kullanan üç yeni AI ürünü sunuyor.

AI web sitesi oluşturma devralma

Web.com, hem AI alan adı oluşturucusunun hem de AI yazıcısının, bir site oluştururken karşılaşılan ilk engellerin bazılarını ortadan kaldırmak için geliştirildiğini söylüyor.

Araç, içerik gereksinimlerine bağlı olarak çeşitli içerik istemleri ve arayüzler sunarak, örneğin sosyal gönderiler için emojiler gibi içeriğin belirli ihtiyaçlara göre uyarlanmasını kolaylaştırır.

“Web.com, işletmelerin çevrimiçi varlıklarını oluşturmalarına ve büyütmelerine yardımcı olma konusunda 20 yılı aşkın bir deneyim sunuyor. Newfold Digital Başkanı Ed Jay, AI Domain Name Generator ve AI Writer, müşteriler için deneyimi basitleştirmeye odaklanmamızın ve en iyi araç setini öne çıkarma taahhüdümüzün bir sonucudur. Web.com’un ana şirketi.

“Bu yapay zeka özellikleriyle, girişimciler işletmeleri için en iyi alanları seçebilir ve kendileri metin yazarlığı uzmanı olmadan ilgi çekici içerikler oluşturabilir. Emrinizde özel bir kreatif direktör veya metin yazarı olması gibi.”

Diğer özelleştirilebilir öğeler arasında tasarım tonları, anahtar sözcükler ve İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Mandarin Çincesi dahil 10’dan fazla dilde çok dilli içerik üretimi yer alır.

GoDaddy yapay zekayı bünyesinde barındırır

GoDaddy’nin artık üretici yapay zeka kullanan üç yeni yapay zeka ürünü şunları içerir: çevrimiçi mağaza ürün açıklamaları, müşteri hizmetleri mesajları, bir Instagram Facebook Reklamları.

Çevrimiçi mağaza ürün açıklamasında, öğenin çevrimiçi açıklamasına bırakılan bir özet sunmak için üç yapay zeka modeli aracılığıyla bir dizi bilgi istemi çalıştırılır.

GoDaddy konuşma uygulaması, müşteri hizmetleri mesajlarını özetler ve sosyal platform reklamlarına yönelik yeni güncelleme, küçük işletmeler için üretken AI kullanan dijital reklamları içerir.

GoDaddy ABD Bağımsızlar Başkanı Gourav Pani, “İşlerini büyütmek isteyen ancak aynı zamanda iş-yaşam dengesini iyileştirmek isteyen küçük işletmelerden haber aldık” dedi.

“GoDaddy bu yapay zeka araçlarını girişimcileri düşünerek oluşturdu. Örneğin, müşterilerinin ilgisini çeken ve ilgisini çeken içerik oluşturma çabasını azaltmak, küçük işletme sahiplerinin işlerini büyütmeye ve ailelerine zaman ayırmaya odaklanmaları için zaman kazanmasını sağlıyor.”

ve IONOS?

IONOS’un IONOS MyWebsite Now Plus ve Pro’ya yeni ChatGPT entegrasyonu, müşterilerinin saniyeler içinde bloglar, metinler ve başlıklar oluşturmasına yardımcı olmak için eklendi.

Metin oluşturucu, OpenAI’den ChatGPT 3.5 Turbo’nun uygulama programlama arayüzünü (API) kullanır. Yeni entegrasyon, KOBİ’lerin çekici web içeriği oluştururken değerli zamandan ve kaynaklardan tasarruf ederek çevrimiçi varlıklarının kontrolünü ele geçirebilecekleri anlamına gelir.

IONOS CEO’su Achim Weiss, “IONOS gibi bir teknoloji şirketi için yapay zeka tamamen yeni değil” dedi.

“Ancak, AI teknolojisini bir ürüne entegre etmekten ve müşterilerimizi sektöre özel yazma ve web sitesi bakımında desteklemekten gurur duyuyoruz. AI, küçük ve orta ölçekli işletmelerin dijitalleşmesini daha da ileriye taşıyacak ve hızlandıracak.”

Özellik, MyWebsite Now Plus ve Pro planlarına beta sürümü olarak entegre ediliyor ve OpenAI’den API (Uygulama Programlama Arayüzü) gpt-3.5-turbo’yu kullanıyor.genel-6