Fidelity: Twitter Artık Elon Musk'ın Ödediğinin Sadece Üçte Biri Değerinde

Fotoğraf: McNamee’yi kazan (Getty Resimleri)

Geçen Ekim ayında Elon Musk, Twitter’ı satın almak için bir anlaşma imzaladı. 44 milyar dolar için. O zamanlar, birçok kişinin tahmin ettiği bir fiyat etiketiydi. çok fazla para. Musk, kendisi, kabul edildi kendisinin ve ortak yatırımcılarının sosyal medya platformu için fazla ödeme yapmış olabileceğini. Yine de, onu dönüştürmeye kararlı bir şekilde satın almaya devam etti. bir “her şey” uygulamasına buna göre onun cömert tahminisonunda yaklaşık 250 milyar dolar değerinde olabilir.

Şimdi, altı aydan biraz daha uzun bir süre sonra, Musk’ın emeğinin meyveleri yalnızca karşılığını vermemekle kalmıyor, aynı zamanda Twitter’ın piyasa değerini ters yöne doğru itiyor gibi görünüyor. Bu hafta, finansal hizmetler devi Fidelity tahmini içinde aylık açıklama mikroblog sitesinin, Musk’ın ilk başta ödediği miktarın yaklaşık yüzde 33’ü değerinde olduğu – bu, değerini 15 milyar dolar gibi bir şey. Fidelity, şirketteki kendi hissesinin düşürülmesine dayalı bir değerlendirme yaptı.

Başlangıçta Bloomberg bildirildi Fidelity’nin değerlendirmesi, “Fidelity’nin yeni, daha düşük değerlemesine nasıl ulaştığının veya şirketten kamuya açık olmayan herhangi bir bilgi alıp almadığının net olmadığını” belirtiyor.

Yani bu… uh, harika değil. Musk’ın liderliği altında Twitter, birkaç tuhaf para kazanma çabasından daha fazlasını ortaya koydu – insanları kazanmak için talihsiz bir teklif de dahil. profil doğrulaması için ödeme yap. Twitter ayrıca işgücünün büyük bir bölümünü işten çıkararak maliyetleri düşürmeye çalıştı, ancak platform, reklam gelirindeki büyük düşüş de dahil olmak üzere başka mali engeller ve oklar yaşadı.

Musk’ın kendisi de Twitter’ın mali durumunun pek iyi olmadığının farkında gibi görünüyor. Mart ayı sonlarında, bir not sızdırıldı bu, milyarderin Twitter’ın o zamanlar yaklaşık 20 milyar dolar değerinde olduğunu veya başlangıçta ödediğinin yarısından daha az olduğunu düşündüğünü gösterdi.genel-7