Bir kablosuz iletişim operatörü, üç ayda bir üç aylık rakamlarını bildirdiğinde, açıklanan en önemli rakamlardan bazıları, yeni faturalı telefon abonelerinin net sayısını ve kayıp yüzdesini içerir. İkincisi, bir kablosuz sağlayıcının o operatörden ayrılan ve yeni bir operatöre kaydolan müşterilerinin yüzdesidir. T-Mobile, ABD’deki en büyük kablosuz şirketlerinden ilk çeyrekte düşüş yüzdesi bildiren tek şirketti.
2023’ün ilk çeyreğinde, T-Mobile’ın faturalı telefon abone kaybı, 2022’nin ilk çeyreğindeki %0,93’ten %0,89 azaldı. Verizon’un faturalı telefon abone kayıp oranı, yılın aynı çeyreğindeki %0,77’den %0,84’e yükseldi. geçen yıl. AT&T’nin ilk çeyrek faturalı telefon kaybı, 2022’nin aynı çeyreğinde bildirdiği %0,79’a kıyasla %0,81 oldu.

T-Mobile CEO’su Mike Sievert, T-Mobile’ın faturalı telefon hizmeti için bildirdiği %1’in altındaki kayıptan memnun. Sievert, “Bu çok iyi,” dedi. “Ama yine de çok büyük bir şirket olduğumuz için geçen yıl milyonlarca insan bizi terk etti. Bir şeyler ters gidiyordu, ağda bir şeyler, müşteri etkileşiminde bir şeyler.”

Buna göre Geekwire, Sievert, Technology Alliance’ın 25 Mayıs’ta Seattle’daki yıllık Teknoloji Durumu öğle yemeğinde, T-Mobile’ın kayıp oranını daha da düşürmenin cevabının yapay zeka kullanmak olduğuna inandığını söyledi. Sievert, yapay zeka aracılığıyla, T-Mobile’ın tüketicilerin taşıyıcıyı neden terk ettiğini öğrenebileceğini ve yönetici ile ekibinin sorunu kitlesel bir göçe yol açmadan önce görmesine yardımcı olacağını söylüyor.
Yönetici, “Şu anda bu, şirketimizin büyük bir odak noktası ve bunu bekleyebilirsiniz. Kim olduğumuzla ilgili hiçbir şey değişmeyecek… ama şimdi, gelecek dönem için çok derin bir şekilde yeniden düşünülmesi gerekecek.”

T-Mobile’ın CEO’su bunun biraz zaman alacağını, belki de on yıl süreceğini, ancak yapay zekanın dünyada büyük değişikliklere yol açacağını söylüyor. Sievert, “Aynı anda çoğu insanın beklediğinden daha büyük olacak ve yutturmaca döngüsünün önerdiğinden biraz daha uzun sürecek. Dünya 18 ay içinde bildiğimizden farklı olmayacak… on yıl içinde hayal bile edemiyorum.”telefon-1