Street Fighter 6 Steam Deck uyumlu mu? Capcom’un oyunlarının çoğu Steam Deck’te iyi oynuyor ve Street Fighter 6 da bir istisna değil gibi görünüyor. Dövüş oyununu Valve’ın el bilgisayarında kıyaslamak için biraz zaman harcadık ve uyumluluk ve performans hakkında bilmeniz gereken tüm ayrıntılara sahibiz.

Street Fighter 6 sistem gereksinimleri, daha tutarlı bir performans düzeyi için görsel doğruluktan ödün vermeye istekli olmanız koşuluyla, çok yorucu değildir. Yükleme boyutu da 25 GB ile oldukça mütevazı, ancak alanınız kısıtlıysa, alabileceğiniz en yüksek kapasiteye sahip Steam Deck için en iyi microSD kartı almanızı öneririz.

Street Fighter 6 Steam Deck uyumlu mu?

Evet, Street Fighter 6, şu an için Capcom veya Valve’dan resmi bir açıklama olmamasına rağmen Steam Deck ile uyumludur. Biz olduk demoda kombolar, karıştırmalar ve daha fazlası ve dövüş oyununda sıfır sorunla karşılaştık.

Performans açısından, oyunun her bölümünün nasıl oynanması gerektiğine dair bir fikir edinmek için Street Fighter 6 Benchmark Tool’u kullandık. ‘En Düşük’ grafik ön ayarını kullanarak her oyun modunda 60 fps bekleyebilirsiniz. Güverte sabit bir kare hızını sürdürmek için yeterli güce sahip olmadığından, ‘Normal’i kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız, Street Fighter 6 seviye listemize göz atın. Hem Luke’un hem de Ryu’nun oyundaki en güçlü savaşçılar olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden ikisini de nasıl oynayacağınızla ilgili kılavuzumuza göz atın.oyun-2