bu Felluce’de Altı Gün Victura ve Highware Games’in aynı adı taşıyan Irak şehri içinde ve çevresinde geçen “birinci şahıs taktiksel nişancı” oyununun Steam Erken Erişim’de lansmanı onaylandığı için çıkış tarihi er ya da geç geliyor. “İkinci Felluce Muharebesi’nde görev yapan” gerçek denizciler ve askerlerle birlikte geliştirilen FPS oyunu, “oyuncuların gerçek hayattaki askeri taktikleri kullanarak itfaiye ekipleriyle gerçek dünya senaryolarının üstesinden gelmelerini gerektiriyor” ve çok oyunculu ortak bu yaz operasyon Felluce’de Altı Gün’ün yaklaşık 18 yıldır geliştirilme aşamasından sonra gelir.

Highwire Games, “Erken Erişimde Six Days in Fallujah, başlangıçta ABD Deniz Kuvvetleri itfaiye ekiplerinin savaşın ilk gününde yaşadıkları deneyimlere odaklanacak” diyor. “Erken Erişim geliştikçe, oyuncular ayrıca özel operasyonlar veya koalisyon güçlerinin yanında savaşan Irak askerleri olarak işbirliği içinde oynamayı seçebilir ve oyuncular savaş ilerledikçe sivillerle karşılaşmaya başlayacak.”

Six Days in Fallujah, Erken Erişim lansmanından itibaren, her oynandıklarında değişen, yöntemsel olarak oluşturulmuş haritalarda geçen dört çok oyunculu ortak görev içerecek. FPS ayrıca “taktiksel iç mekan ve dış mekan sanal alan” oynanışına sahiptir.

bu Felluce’de Altı Gün vizyon tarihi 22 Haziranve oyun Steam’de 39.99$ (32£) karşılığında satışa sunulacak. Tam sürümün 2024’te bir süre sonra gelmesi planlanıyor.

Oyun 2004 yılında geliştirilmeye başlandı, ancak orijinal yayıncısı Konami tarafından bırakıldı. Felluce’de Altı Gün, askerler ve Iraklı siviller arasındaki etkileşimleri içeren gerçek hayattaki askeri harekatı ve oynanışı tasvir etmesi nedeniyle tartışmalarla karşı karşıya kaldı.

PCGamesN, geliştiricinin Felluce’nin tanıtım malzemesinde Irak Savaşı’nın her iki tarafını da sunarak “daha iyi bir iş çıkarabileceğini” söyleyen Victura CEO’su Peter Tamte ile konuştu.

2023’te çıkacak olan diğer oyunlardan bazılarına göz atın. Ayrıca PC’de mevcut olan en iyi yeni oyunlardan bazılarını da denemek isteyebilirsiniz.oyun-2