Akıllı telefon inovasyonu bayat, değil mi? Bugünlerde çoğu insan bunu söylüyor, ancak son on yıla bir göz atarsanız, bunun gerçeklerden bu kadar uzak olamayacağını göreceksiniz.

OLED ekranlara tam geçiş yaptık, artık 10 dakikadan kısa sürede şarj olabilen telefonlarımız var, son teknoloji lens sistemleri altında 1 inçlik kamera sensörleri var, telefonlarımız bize yol gösterebilir, koçluk yapabilir, bize arkadaşlar bul, bizi eğlendir ve sağlıklı tut.

Artık akıllı telefon ekranlarımızı bükmeye ve döndürmeye, yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için lensleri içeri doğru hareket ettirmeye ve tıpkı gerçek bir kameradaki gibi diyaframı değiştirmeye başlıyoruz. Ve kameralardan bahsetmişken, öndekiler yakında ekranın altında kaybolacak.

Eminim kaçırdığım daha birçok küçük ayrıntı, özellik ve araç vardır. Mesele şu ki, inovasyon sınırlarını en çok hangi akıllı telefon markası zorladı? Kamera sihirleriyle Sony mi, yoksa Huawei, Vivo veya Oppo gibi biri mi? Bu Çinli markalar Ar-Ge’ye deli gibi para akıtıyor!

Titanları unutmayalım: Apple, Samsung ve Motorola. Sıkışmış görünebilirler, ancak dikkat etmediğimiz ve muhtemelen eşit derecede önemli olan küçük şeyler var. Tanrım, LG’yi ve Wing’i tamamen unutmuşum. Başlık resmi göz önüne alındığında utanç verici. Bu nedenle, en yenilikçi akıllı telefon markasına oy verin ve aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi paylaşın.telefon-1