A Ratchet ve Clank Rift Apart PS5’in en iyi oyunlarından biri, liman muamelesi görecek bir sonraki PlayStation klasiği olduğundan, PC bağlantı noktası Steam ve Epic Games Store yolunda. Spyro, Crash Bandicoot ve Jak and Daxter gibi klasik platform oyunlarının büyük bir hayranı olarak, Ratch ve Clank Rift Apart’ın sürpriz duyurusunun yüzümde bir gülümseme oluşturduğunu söylemek yetersiz kalır.

Herkesin favorisi Lombax ve bir kova cıvata 26 Temmuz’da Steam’e ve Epic Games Store’a geliyorPlayStation bağlantı noktası yöneticisi Nixxes Software, Spider-Man’den sonra başka bir Insomniac Games konsol bağlantı noktasına liderlik ederken.

Ratchet ve Clank Rift Apart her zaman geçerli olduğundan ve bir PS5’e yatırım yapmak için yeterli sebep olduğundan, iki sevimli küçük adamın koşuşturup durduğu tüm video oyunlarının hayranları bir ziyafet içindeler, ama şimdi PC’ye geliyor. Ayrıca, ne biliyorsunuz, PlayStation, PS5 oyunlarını PC’ye getirmek için iki ila üç yıllık bekleyişine sadık kalacağını söyler söylemez, iki yaşındaki Rift Apart ortaya çıkıyor.

Burada da PC’ye özgü pek çok özellik ve doğrudan deneyimin içine yerleştirilmiş bazı hoş küçük bonuslar var. Işın izlemeli yansımalardan oyun içi kilit açmalara kadar burada çok şey var.

Ratchet ve Clank Rift Apart PC özellikleri

  • Işın izlemeli yansımalar ve gölgeler
  • Ayarlanmış oyun ve sinematiklerle ultra geniş 21:9, 32:9 ve 48:9 monitör desteği
  • Kilitlenmemiş kare hızları
  • Nvidia DLSS 3, AMD FSR 2 ve Intel XeSS yükseltme desteği
  • Fare ve klavye desteği ve düğme eşleme
  • Takılı bir PS5 DualSense denetleyicisinde dokunsal geri bildirim

Ratchet and Clank Rift Apart PC bağlantı noktası, önceki Ratchet and Clank oyunlarından ilham alan diğer beş zırhın yanı sıra PS5 Digital Deluxe Edition’daki beş zırhı da içerir. Ön sipariş verirseniz, Carbonox zırhına ve Pixelizer silahına da anında erişim elde edersiniz, ancak bunların her ikisi de hikaye ilerlemesi aracılığıyla edinilebilir.

Ayrıca Steam ve PlayStation hesaplarınızı (Epic Games Store’u değil) bağlamak için Rift Apart’ta silahları yükseltmek için kullanılan para birimi olan 25 Raritanium da alabilirsiniz, bu yüzden vitrininize karar verirken bunu aklınızda bulundurun.

Ratchet ve Clank Rift Apart’ın bir PC bağlantı noktası, PlayStation kitaplığından zaten mevcut olan Uncharted, The Last of Us ve Spider-Man ile gerçekleşmesi zorunlu olsa da, bu yine de mükemmel bir haber. Ratchet ve Clank endüstri simgeleridir ve Rift Apart, sıkı oynanış ve yürek dolu harika bir görsel vitrindir, bu nedenle platform oyunlarına meraklı herkes için mükemmeldir.

Bu arada, bazı harika RPG oyunlarının yanı sıra şu anda PC’de bulabileceğiniz en iyi hikaye oyunlarına göz atabilirsiniz.oyun-2