Startup elektrikli mobilite çözümleri sağlayıcısı Mobec Innovations, Çarşamba günü müşterilerin kapılarına kadar elektrikli araçlar için şarj tesisleri sunma hizmetini duyurdu.

Başlangıçta hizmet, Delhi-NCR’de 2 lakh’tan fazla elektrikli araç (EV) kullanıcısına fayda sağlayacaktır. Mobec Innovations yaptığı açıklamada, şirketin uygulaması aracılığıyla rezerve edilebileceğini söyledi.

Şirket, 23-24 mali yılının ilk çeyreğinin sonunda operasyonlarını diğerlerinin yanı sıra Bengaluru, Haydarabad, Lucknow ve Jaipur dahil olmak üzere Seviye-1 şehirlere genişletmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Mobec Innovations Kurucusu ve CEO’su Harry Bajaj, şirketin Delhi-NCR’deki tüketicilerden güçlü bir yanıt aldığını söyledi.

“Buna dayanarak, erişilebilirlik, kullanılabilirlik ve altyapı yetersizliği zorluklarını aynı anda çözen en iyi metro şehirlere yatırım yapmak için kalibre edilmiş bir adım attık” diye ekledi.

Şirket, mobil şarj kamyonetlerinin hızlı şarj teknolojisi sayesinde kısa sürede optimum yüzde 80 seviyesine ulaşabildiğini söyledi.

Geçen hafta, Delhi’nin ulaşım departmanı, şehrin Ağustos ayında üç yılını tamamlayacak olan elektrikli araç politikasının şimdiye kadar önlem ve hedeflerinin yaklaşık yüzde 86’sına ulaştığını söyledi.

Delhi ulaşım departmanı ve Delhi Elektrikli Araç (EV) hücresi de bir paydaş istişaresiyle revize edilmiş bir ‘Delhi EV Politikası 2.0’ taslağı hazırlama sürecini başlattı. Delhi EV cell CEO’su N. Mohan, “Şehirde şu anda 2.500’den fazla konumda 4.300’den fazla şarj noktası ve 256 pil değiştirme istasyonu var” dedi.

Bu ayın başlarında, Yeni Delhi Belediye Meclisinin (NDMC) Lutyens’in Delhi’sindeki EV şarj istasyonlarının sayısını artırmayı ve hatta bu noktaların bazılarında pil değiştirme tesisleri sağlamayı planladığı bildirildi.


Samsung Galaxy A34 5G kısa süre önce şirket tarafından daha pahalı Galaxy A54 5G akıllı telefonun yanında Hindistan’da piyasaya sürüldü. Bu telefon, Nothing Phone 1 ve iQoo Neo 7’ye karşı ne durumda? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, FacebookVe Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Baidu, Yapay Zeka Üzerinde Çalışan Başlangıçlar için 145 Milyon Dolarlık Risk Sermayesi Fonu Başlattı

genel-8