Beşinci Element’Leeloo Dallas, hayran sanatının etkileyici yeni bir parçasında çizgi roman tarzında yeniden tasarlandı. 1997’de yayınlandı, Beşinci Element Luc Besson’un yönettiği filmin başrollerinde Bruce Willis, Milla Jovovich, Gary Oldman, Ian Holm ve Chris Tucker yer alıyor. 2263’te geçen film, Dünya’yı yaklaşmakta olan kozmik bir güce karşı koruyabilecek dört güçlü taşı kurtarmak için Leeloo (Jovovich) adlı gizemli bir kadınla birlikte çalışan taksi şoförü Korben Dallas’ı (Willis) konu alıyor.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSUİÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

tarafından paylaşılan yeni fan çizimi aBRYANart Instagram’da artık Jovovich’ten Leeloo’nun bir çizgi roman karakteri olarak ne isteyeceğini hayal ediyor. Aşağıdaki sanatı inceleyin:

Sanat, Leeloo’nun filmdeki ikonik beyaz bandajını tasvir ediyor ve aynı zamanda onun çarpıcı turuncu saçlarını da yakalıyor.

İlgili: Beşinci Element Neden 90’ların En Az Değerlendirilen Bilim Kurgu Filmi?


Beşinci Element Çizgi Roman Olabilir mi?

Fütüristik dünya tasvir Beşinci Element genellikle renkli ve canlıdır ve her zaman hayat doludur, bu da onu çizgi roman alemine uyarlamak için harika bir seçenek haline getirir. Hatta Besson filmi çekerken Fransız çizgi romanlarından ilham almış. Hatta yönetmen çizgi roman sanatçıları Jean “Moebius” Giraud ve Jean-Claude Mézieres’i yapım tasarımcısı olarak işe aldı. Beşinci Elementşüphesiz ki bu yüzden film dünyası doğrudan bir çizgi roman sayfalarından koparılmış gibi.

Açık bir çizgi roman etkisine sahip olan sadece fütüristik şehir değil, aynı zamanda karakterler. Her karakterin çok farklı bir görsel görünümü vardır, bu da onların ekrandan fırlamasına ve belirli bir elle çizilmiş stili çağrıştırmasına neden olur. Örneğin, Jovovich’in Leeloo’su film boyunca iki çarpıcı kıyafet giyiyor; beyaz bandajlar ve ardından turuncu askılı daha geleneksel bir görünüm. Oldman’ın kötü adamı da benzersiz bir başlık takıyor ve uygun şekilde abartılı.

Bunun en büyük nedenlerinden biri Beşinci Element O zaman bir çizgi roman olarak çok işe yarardı, çünkü zaten bir çizgi roman uyarlaması gibi hissettiriyor. Ekranda gösterilen her şeyin dünyası, karakterleri ve genel aşırı doğası, bir çizgi romanın renkli panellerine çok iyi uyum sağlar. iken bir Beşinci Eleman çizgi roman henüz gerçekleşmedi, Leeloo hayran sanatının son parçası kesinlikle olması gerektiğine dair güçlü bir kanıt.

Kaynak: @abryanart/ Instagram

sinema-1