*Başlık resmi – iPhone 15 Pro, PhoneArena tarafından işlenir

Eylül ayında (büyük olasılıkla) yeni nesil Apple amiral gemisi telefonlarını göreceğiz – iPhone 15 serisi. Telefonlar henüz yayınlanmadı, ancak bu, sızıntı yapanların ve tahmincilerin onlar hakkında konuşmasını ve bize ne bekleyebileceğimize dair bir fikir vermesini engellemedi.

İki normal ve iki Pro olmak üzere dört iPhone bekliyoruz. Bu yazımızda iPhone 15 telefonlar için söylenilen renklerden bahsedeceğiz. Ve evet, bazı bilgiler Apple’ın koruyucu parmakları arasından sıyrılıp vaktinden önce dünyaya ulaşmayı başardı.

Yine de, buradaki tüm bilgilerin resmi olmadığını ve sızıntılardan ve söylentilerden geldiğini akılda tutmak önemlidir. Telefonlar Eylül ayında resmi olarak tanıtıldığında renklerin ne olacağını kesin olarak bileceğiz.

iPhone 15 hangi renklerde gelecek?

Her yıl olduğu gibi, Apple’ın normal iPhone’lar ve Pro markalı iPhone’lar için farklı renklere sahip olmasını bekliyoruz. Genellikle Apple, normal iPhone’lar için taze ve genç renkleri tercih eder ve Pro olanlar, biraz daha koyu ve o kadar canlı olmayan daha ciddi ve derin renkler elde eder. Bu yıl, sızıntılar ve söylentiler görebileceğimiz birkaç ilginç renge işaret ediyor. Normal iPhone 15 için renk seçenekleri olarak açık pembe ve açık mavi mümkünken, iPhone 15 Pro için sofistike görünümlü koyu kırmızı düşünülmüş gibi görünüyor.

Şimdi iPhone 15 renklerinden neler beklediğimizden bahsedelim.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus renkleri

Sonuç olarak, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için beş veya altı rengin (Apple’ın son zamanlarda yaptığı gibi ilkbaharda altı yeni renk eklenecek) olmasını bekliyoruz. Olağan şüpheliler Midnight (siyah bir gölge), Starlight (beyaz bir gölge) ve Product RED’dir. Her yıl Apple, bu oldukça standart olanlara eşlik edecek bazı eğlenceli tonlarla işleri renklendiriyor. Bu yıl, burada belirtilen tonlar gibi bir çeşit açık pembe ve açık mavi görmemiz mümkün:

Ancak bu renklerin henüz kesinleşmediğini unutmayın.

Gece Yarısında iPhone 15 ve iPhone 15 Plus (söylentiler)

Gece yarısı, normal iPhone’lar için neredeyse siyah olan koyu gölgedir ve bir süredir buralardadır. Apple’ın bu yıl bunu atlayacağına inanmak için hiçbir nedenimiz yok, genel olarak bu gölge oldukça standart ve iPhone’larının çok fazla öne çıkmasını istemeyen insanlar için ideal.

Son katın parlak olması bekleniyor, bu nedenle bu gölgenin bazı parmak izi lekelerini çekmesi olasıdır, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Uyumlu bir görünüm için çerçeve ve Apple logosunun uyumlu koyu gri bir tonda boyanması bekleniyor.

Starlight’ta iPhone 15 ve iPhone 15 Plus (söylentiler)

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için Starlight rengi de sürpriz olmayacak. Bunu önceki iPhone serilerinde gördük ve büyük olasılıkla Apple onu Midnight’a oldukça rahat görünen ama taze bir alternatif olarak tutacak. Starlight beyaz bir gölgedir, ancak kar beyazı bir beyaz değil, daha sıcak bir beyaz olduğunu unutmayın.

Burada, iPhone 14, Starlight seçeneğini sergiliyor:

KIRMIZI Üründe iPhone 15 ve iPhone 15 Plus (söylentilere göre)

Normal iPhone’lar için cüretkar görünen, doygun bir kırmızı renk seçeneği oldukça uzun bir süredir mevcuttu. Evet, Product RED’den bahsediyoruz. Büyük ihtimalle iPhone 15 renklerinden biri olarak da göreceğiz.

Çok göz alıcı bir kırmızı telefon seçmenin yanı sıra, RED Ürününü satın alarak ya AIDS ile ya da salgınla mücadeleye katkıda bulunuyorsunuz.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus ek renkleri: olası pembe/mavi çeşitleri (söylentiler)

Genellikle, normal iPhone’lar piyasaya sürüldüğünde beş renk alır ve ilkbaharda ek bir renk alabilir (sarı iPhone 14 gibi). Diğer iPhone 15 renklerinin tam tonlarının ne olacağı şu an için oldukça belirsiz.

İnternetteki söylentiler pembe bir gölgeye ve mavi bir gölgeye işaret ediyor. Aşağıdaki görüntü, iPhone 15’in renk çeşitleriyle veya en azından Apple tarafından bir seçenek olarak kabul edilenlerle ilişkilendirilmiştir.

Bununla birlikte, iki iPhone’u bu renkte gösteren herhangi bir resmi çizim veya buna benzer bir şey yok ve açıkçası, bu tür sızıntıları almak için hala oldukça erken.

Apple’ın bir çeşit mavi ve pembe tonla gitmesi olasıdır, ancak muhtemelen bildiğiniz gibi denizde sayısız balık var (pembe veya mavi renk yapmanın birçok yolunu kastediyoruz). Bununla ilgili daha fazla şey öğrenmek için bekleyip görmemiz gerekecek.

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max renkleri (söylentiler)

Pro markalı iPhone’lara gelince, her şeyin geleneği takip etmesi bekleniyor: büyük olasılıkla tek bir imza rengiyle altın, siyah ve gümüş bir seçenek alacağız. Geçen sene Deep Purple’dı. Şimdi, söylentiler bu sefer imza rengi olabilecek koyu kırmızı bir renge işaret ediyor.

iPhone 15 Pro ve Pro Max kırmızı renkte (söylentiler)

Söylentiler ve sızıntılar artık kırmızı bir iPhone 15 Pro alma ihtimalimize işaret ediyor. Bir süredir bir çeşit kırmızı Pro iPhone isteyen çoğumuz için bu harika olurdu.

İnternette dolaşan gölge koyu, mavimsi bir kırmızı tonudur. Burada görebileceğiniz gibi, kırmızının birçok versiyonu var ve sızan renk, şarap rengine oldukça benziyor (yine de iPhone 15 Pro rengi, şarap renginden biraz daha mavimsi görünüyor. görüntü).

İşte iPhone’daki kırmızı gölgenin ne olduğu söyleniyor:

Gölge ne olursa olsun, yukarıda tasvir edilene biraz benziyorsa, kişisel olarak oldukça heyecanlanırdım. iPhone 15 Pro’nun böylesine zengin ve sofistike bir renge sahip Pro gücü, çoğu insanın ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir şey olacak.

Tabii ki, şu anda iPhone 15 ile ilgili her şeyde olduğu gibi – bu resmi değil ve Apple’ın rotasını değiştirmesi ve kırmızıdan uzaklaşması tamamen mümkün. Ama umarız öyle olmaz, orası kesin!

Şimdi, iPhone 15 Pro’nun beklenen renk paletinin daha bilinen renklerine geçelim.

Gümüş renkte iPhone 15 Pro ve Pro Max (söylentilere göre)

Gümüş, Pro markalı bir iPhone için bir standarttır ve bunun iPhone 15 Pro’da da olmasını bekliyoruz. Parlatılmış ve kaliteli görünüyor, Apple logosu ve çerçevesiyle oldukça güzel bir uyum sergiliyor, aynı zamanda çok dikkat çekici veya göz alıcı değil. Telefonunuzun profesyonel ve ciddi görünmesini, ancak yine de biraz renk katmasını istiyorsanız gümüş renkli iPhone 15 Pro veya Pro Max ideal olacaktır.

Altın iPhone 15 Pro ve Pro Max (söylentiler)

Pro iPhone için bir başka tanıdık renk de Altın’dır. Yukarıda iPhone 14 Pro Max’te görebilirsiniz ve iPhone 15 Pro’da da oldukça benzer görüneceğine inanıyoruz (yani, Apple bu rengi seçeneklere dahil ederse, ancak olmayacağından şüpheliyiz).

Bu renk, iPhone’unuzun daha fazla öne çıkmasını sağlar ve çok kaliteli ve gösterişli görünür. Telefonunda mücevher benzeri, altın rengi bir görünüm isteyenler için ideal bir seçenek.

Uzay Siyahında iPhone 15 Pro ve Pro Max (söylentiler)

iPhone 14 Pro, Graphite’in karanlık bir çeşidi olan Uzay Siyahı renginde gelir. Dürüst olmak gerekirse, renk Grafit’e çok benziyor ve kısaca koyu gri (tam olarak siyah değil) bir gölge. Apple için standarttır.

iPhone’larının iş için hazır görünmesini isteyenler ve genellikle telefonlarında çok fazla renkten hoşlanmayan kişiler için idealdir. Oldukça tanıdık bir ton olmasına rağmen yine de parlak ve kaliteli görünüyor.

Apple’ın bu yılki iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için benzer bir gölgeye sahip olacağına inanıyoruz.

Sonuç: işler hala gizemle örtülüyor, ancak iPhone 15 renkleri için heyecanlanıyoruz!

Apple’ın yeni bir iPhone sürümü etrafındaki şeyleri gizli tutma konusunda oldukça yetenekli olduğu doğru. Sızdıranlar bilgi parçalarını ortaya çıkarmak için ellerinden gelenin en iyisini yapıyor, ancak yeni iPhone’lar hakkında hala birçok bilinmeyen (ve en azından doğrulanmamış ayrıntılar) var.

Dört telefonun resmi lansmanına yaklaştıkça işler daha heyecanlı hale gelecek. Daha fazla sızıntının ortaya çıkacağına inanıyoruz ve hatta iPhone 15’in geleceği tüm renklere bir göz atabiliriz. Yine de şimdilik, en azından Pro tarafında o koyu kırmızı renkle işler umut verici görünüyor.

Daha fazlasını öğrendiğimizde size haber vereceğiz!telefon-1