Gigabyte var başlattı sıvı soğutmalı RTX 4090 grafik kartına sahip dizüstü bilgisayarlar için yeni bir harici grafik kutusu. Kutu, dizüstü bilgisayarlarını hareket halindeyken ve oyun savaş istasyonu olarak kullanan kullanıcılar için ince ve hafif dizüstü bilgisayarları güçlü oyun makinelerine dönüştürmek için tasarlanmıştır. Kutu, GPU’yu dizüstü bilgisayarınıza bağlamak için Thunderbolt 3/4 bağlantısının yanı sıra ek USB bağlantı noktaları ve video çıkış bağlantılarına sahiptir.

Gigabyte Aorus’un kalbinde Oyun Kutusu GPU, bellek ve güç dağıtım sistemini soğutan bir Aorus Waterforce 240mm AIO soğutma çözümüne sahip, fabrikada hız aşırtmalı, sıvı soğutmalı bir GeForce RTX 4090 grafik kartıdır. Soğutma çözümü, grafik kartı bileşenlerini soğutmak için büyük bir bakır taban plakasına, son derece dayanıklı FEP borusuna ve radyatöre bağlı iki adet 120 mm “sessiz fana” sahiptir.

(İmaj kredisi: Gigabayt)

Sonuç olarak, kartın yüksek saat hızları, iyi hız aşırtma potansiyeli ve düşük sıcaklıklar nedeniyle uzun ömür sunan son derece iyi sıcaklıklara sahip olması gerekir. Gigabyte, bu kutuda hangi RTX 4090 modelinin kullanıldığını belirtmiyor, ancak bariz nedenlerden dolayı değiştirilmiş bir Aorus RTX 4090 Xtreme Waterforce olabileceğinden şüpheleniyoruz.genel-21