Sahne hazır ve Diablo 4’ün çıkış tarihi hemen köşede. Lilith’in yardakçıları etrafa saçılırken ve Sanctuary sakinlerinin üzerine cehennem bir kez daha salınırken, günü kurtarmak için RPG oyununun güvenilir nephalem kahramanlarına güvenecekler. hakkında çok konuşuldu Diablo 4Yine de beta sonrası dengesi, bu yüzden baş sınıf tasarımcısı Adam Z. Jackson’a Diablo 4 kahramanlarımızın lansman gününde nasıl performans göstereceklerinden memnun olup olmadığını sordum.

Jackson sorumu gülerek ve neşeli bir şekilde “Bu soruyu seviyorum” ile karşılıyor. Bu yazarın biraz kızarmasına neden olarak şöyle devam ediyor: “Oyunun denge durumundan her zaman mutlu ve mutsuzum – sanırım sonsuza kadar böyle hissedeceğim.

PCGamesN’e “Neden mutlu olduğumuza gelince: ekip ve ben denge hedeflerimizden ve sürekli olarak ilerlediğimiz yönden çok memnunuz” dedi. “Takımımızda bir dizi ilkemiz var – çok prensip odaklı bir takımız – ve bence iyi bir oyun için neyin gerekli olduğunu biliyoruz; çok uzun bir süredir oyunları dengeliyoruz ve Diablo 4’te neyin iyi bir deneyim olduğunu bildiğimizden eminiz.”

Piyasaya sürüldüğünde, Diablo 4’ün “iyi durumda olduğuna” inanıyor, ancak oyuncuların bizim görmediğimiz şeylerin çılgınca güçlü ve oyunu bozacak tuhaf kombinasyonlarını bulacağından da %100 eminim. . ARPG oyuncularının yapma eğiliminde olduğu şey budur.

“Hatırlamalısınız, Diablo 4’te yüzlerce ve yüzlerce pasif etkimiz, gücümüz, becerimiz, yükseltmemiz, efsanevi gücümüz var ve bunların hepsinden birini değiştirdiğinizde, bazılarında başka kademeli bir etki yaratabiliyor. ondan uzakta düğüm.

“Denge asla tamamen mükemmel bir şey olmayacak ve bir yay ile saracağız ve oyun bu. En başından beri Diablo 4’ün çok uzun vadeli, canlı hizmet oyunu olmasını planladık ve dengeleri ve tasarımlarını sürekli olarak güncelleyeceğiz ve bunu sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Dağların üzerindeki çakıl köprüde duran yalnız bir savaşçı

“Oyuna güçlü bir şekilde başladığımızı düşünüyorum; Hıçkırıklar olacağını düşünüyorum çünkü bu boyuttaki bir oyunda mükemmel bir şekilde başlaması imkansız,” diyor gülümseyerek. “Oyunun buradan sonra daha iyiye gideceğinden eminim – bu sadece başlangıç.”

Ve aslında bu sadece başlangıç. Diablo 4 incelememizde bahsettiğim gibi, Sanctuary’nin bu yinelemesinde olasılıklar sınırsız ve hangi Diablo 4 sınıflarının hayranların favorisi olarak ortaya çıktığını görmek için sabırsızlanıyorum – Rogue’u seçin, buna değeceğine söz veriyorum.oyun-2