Taşıdığımız bir çağda yetecek kapasiteye sahip Android telefonlar rakip geçmişin bilgisayarları, siber suç ciltli şey olmak. Size ne kadar büyük bir şey olduğu hakkında bir fikir vermek için: BlackBerry Global Tehdit İstihbaratı Raporu Aralık 2022 ile Şubat 2023 arasında üç aylık bir süre boyunca dakikada 12 siber saldırıdan bahsediyor. önlenmiş saldırılar – elbette en çok hedeflenenlerden biri olmakla birlikte. Ve unutmayın: Siber suç, doğası gereği kimlik avı dolandırıcılığından sunucu çapında saldırılara kadar çok sayıda biçim alabilir. Bu, hem kullanıcılar hem de yetkililer için uğraşmayı özellikle kötü hale getiriyor.

Bununla birlikte, FBI’dan gelen bazı veriler şu kişiler tarafından analiz edildi: WindowsReport.com ve ilginç bir şeyin altını çizdi. Görünüşe göre Mississippi, Kansas ve Kuzey Dakota, en düşük ABD’de siber suç oranı.

Bu yüzden Neden bu mu?

Pekala, yeni başlayanlar için şu sorulmalı: Bu devletler teknolojik olarak ne kadar gelişmiş? Siber suç, teknolojik yeteneklerle doğrudan ilişkilidir, çünkü… Hedeflenecek bir teknoloji yoksa, o zaman herhangi bir saldırı da olmaz, değil mi?

Bunun gibi çok sayıda çevrimiçi rapor Foxİş, “2022’nin En Yenilikçi Durumu” listesinin en altında üç eyalete de sahip. Bunlar özellikle teknolojik kullanılabilirliği hesaba katmasa da yerleşimler yine de genelleştirilmiş bir gösterge işlevi görmelidir.

Ancak o zaman bile listede 51 giriş var. Buna rağmen, siber saldırı eksikliği konusunda yalnızca Mississippi, Kansas ve Kuzey Dakota ilk sıralarda yer alıyor. Böyle farklı bir şey sahip olmak orada olmaları onları siber suçlara karşı daha dirençli kılıyor.

Bu nedir? Bilmiyoruz. Ne yazık ki, raporların çoğu kaydedilen vakalara, istatistiklere ve çoğunlukla mali kayıplara (rahatsız edici derecede yüksek rakamlarda) odaklanır. Bu nedenle, yalnızca bu devletlerin yaptığı her şeyin gelecekte çalışmaya devam etmesini umabiliriz. Ve bir gün, söz konusu eylem planını analiz eden bir rapor görüyoruz çünkü burada bir öğrenme fırsatı var gibi görünüyor.telefon-1