Twitter’daki kötü amaçlı içerikle mücadele etmek için tasarlanmış bir taciz önleme hizmeti olan Block Party, Twitter’ın API erişiminin çoğunu bir ödeme duvarının arkasına kilitlemesi ışığında platformdan ayrılan en son üçüncü taraf uygulamasıdır. ilan edildi Blog yazısı Dün gece, Block Party’nin Twitter için taciz önleme araçları, geliştiricilerle birlikte ani ve süresiz bir ara verildi. iddia etmek Twitter’ın API fiyatlandırmasında (ayda 100 dolardan başlayan) yapılan değişiklikler “Block Party’nin Twitter ürününün mevcut haliyle devam etmesini imkansız hale getirdi.”

Block Party’nin hizmetleri, ilişkilendirmek istemediğiniz gönderileri beğenen veya retweetleyen hesapları otomatik olarak engelleyen filtreleme ve engelleme listesi özellikleriyle, kullanıcıların Twitter denetimlerinin büyük bir bölümünü otomatikleştirmelerine olanak sağladı. Şirket, her ikisi de dahil olmak üzere Twitter hizmetinden her şeyin özgür Ve ödül hesap özellikleri — 31 Mayıs’ta bugün çalışmayı durduracak ve kullanıcılar 30 Haziran’a kadar Kilitleme Klasörlerinin ve engelleme listelerinin salt okunur arşivine erişebilecek.

Block Party blog gönderisinde, “En azından şimdilik, sizi platformdaki tacizcilerden ve spam gönderenlerden korumaya yardımcı olamayacağımız için üzüldük” dedi. bir arayla ilgili SSS, şirket ekledi “Platformda kalmak için çok uğraştık ve gelecekte geri dönmeyi umuyoruz. Bu kesintinin güvenliğiniz veya Twitter deneyiminiz üzerindeki herhangi bir etkisinden dolayı çok üzgünüz.”

Block Party, amiral gemisi Twitter ürününün ara vermesine rağmen, şirketin yeni Privacy Party tarayıcı uzantısı gibi ek hizmetler geliştirmeye devam ettiğini belirtiyor. Gizlilik Tarafı, sosyal medya hesaplarında tacizi, siber tacizi, kimliğe bürünmeyi ve dolandırıcılığı azaltmak için kullanılabilir ve mevcuttur bugün alfada mevcut Blok Partisi kullanıcıları için.

Block Party ve diğer birçok üçüncü taraf Twitter uygulaması, sosyal medya platformlarının 1.500 tweet ile sınırlı olan ve bu yılın başlarında etkin bir şekilde ücretli bir temel katmanla değiştirilen ücretsiz API erişimine dayanıyordu. Yeni temel katman, hesapların ayda 100 ABD Doları karşılığında 3.000 tweet göndermesine izin verirken (bu, kar amacı gütmeyen birçok üçüncü taraf hizmeti için yeterli olmayabilir), bazı kurumsal düzeydeki planların ise şu kadar maliyetli olduğu bildiriliyor: ayda 42.000$.

Bu ayın başlarında Twitter rotasını tersine çevirmek ve yeni API katmanlarının yüksek maliyeti nedeniyle platformdan ayrılmak zorunda kalan hava durumu, acil durum ve ulaşım hizmetleri için istisnalar yapmak zorunda kaldı.genel-2