Samsung, sonunda Apple’ı en üst nokta için geride bırakmayı başarmış olabilir. 2023’ün ilk üç ayında küresel akıllı telefon gönderileri, ancak birçok önemli açıdan iPhone’lar, bu yılın açılış çeyreğinde mobil endüstrisinin en büyük kazananı.

Cupertino merkezli teknoloji devi, Q1 cep telefonu satış rakamlarını geçen yılın aynı dönemine kıyasla artıramasa da, dünya çapındaki düşüşü, özellikle diğer üst düzey satıcıların performansının aksine, hiçbir şekilde önemli değildi.

Ne üçlü!

Bu kesinlikle dikkate değer bir istatistik Canalys tarafından Twitter’da paylaşıldıve akıllı telefon endüstrisinin bu üst düzey bölümünün trendlere meydan okuyan büyümesi bunu çok daha etkileyici hale getirdi. Doğru, 500$’ı aşan cihazlar tüm dünyada artıyor ve 300$ – 500$, 200$ – 299$, 100$ – 199$ ve 100$ altı dilimlerin aksine yılın ilk 90 gününde 2022’nin ilk çeyreğine kıyasla yüzde 4,7 arttı. hepsi aynı zaman diliminde azaltılmış taleple karşı karşıya kaldı.

Eğer yılın geri kalanı böyle gidecekse, Apple, 2023’ün ilk çeyreğinde, iPhone 14 Plus, iPhone 12 ve iPhone SE 3’ün dünyanın en popüler 15 500$+ akıllı telefonu arasında yer almasıyla daha da artan bazı rekor kıran kar rakamlarına kesinlikle bakıyor.
bu iPhone 14 Plus açıkça iPhone 13 mini’deki gelişme, bugünkü savaşta Galaxy S23’ü geride bırakırken beşinci sırayı kıl payı S23 Ultra’ya kaptırdı. Bu tam olarak Samsung’un şimdiye kadarki en büyük zaferi değil, ancak şirket S23 Plus, Z Flip 4, S22 ve S21 FE 5G’nin de bu ilk 15 listeye girmesini görmekten nispeten memnun olabilir.

Bir katlanabilir, bir Fan Sürümü, Piksel veya Motorola yok

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi için işlerin o kadar da parlak olmayan tarafında, cep telefonuna yer yoktu. Galaxy Z Fold 4 burada bir kez Xiaomi 13 ve Huawei Mate 50 de sayıldı ve Z Flip 4’ün konumu mütevazının hemen önünde iPhone SE (2022) muhtemelen Samsung’un umduğu gibi olmadı.

Katlanabilir cihazlar kesinlikle zaten biraz öngörülemeyen bir belada gibi görünüyor ve açıkçası, Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5, devasa bir kapak ekranı ve sırasıyla bazı tasarım iyileştirmeleriyle bunu değiştirebilir. Bu arada Galaxy S23 ailesi, muhtemelen eski iPhone 14 listesinin başarısına yetişmek için mücadele etmeye devam edecek… ta ki iPhone 15 serisi arenaya adım atana ve neredeyse kesinlikle kek gibi satana kadar.
Canalys analistleri tarafından bir araya getirilen bu listedeki ilginç bir isim, Açıkça yükselecek gibi görünmeyen Galaxy S21 FE S20 Fan Edition seviyesi, yine de S22+ ve S22 Ultra’yı gölgede bırakıyor ve bu nedenle kesinlikle Samsung’un geçen yıl içinde açıklanamaz bir şekilde birkaç kez ertelediği bir devam filmi garanti ediyor.

Google’ın Pixel 7 ve 7 Pro’nun yanı sıra Motorola’nın Edge+ (2022) ve tüm Oppo ve Vivo’nun yanı sıra yukarıda belirtilen Galaxy S22 Ultra ile 500 $’ı aşan listede eksik olan isimlerden bazıları muhtemelen listede yer alanlar kadar ilginç. İlk 15’in dışındaki üst düzey markalar. Açıkçası, bu markalardan bazıları henüz Avrupa ve Asya’da yeterince güçlü değilken, diğerleri ABD pazarında tamamen yok, Apple ve Samsung’u (neredeyse) sahip iki büyük şirket olarak bırakıyor. hepsi bu.

telefon-1