Amazon Prime Video, KC Global Media ile yeni imzalanan bir ortaklık aracılığıyla anime kataloğunu genişletiyor. Asyalı medya devi, Haikyu!!, My Senpai is Annoying, Fruits Basket ve daha fazlası gibi popüler animeleri içeren Animax ve Gem içeriğini yayın platformuna getiriyor. İçerik artık abonelik tabanlı bir eklenti kanalı olarak mevcuttur ve maliyeti Rs’dir. Yılda 299. Pakette ayrıca İngilizce altyazılı olarak gelen J-dramaları (Japonca) koleksiyonu da bulunmaktadır. Abone olduktan sonra kullanıcılar, tıpkı Prime Video’daki diğer tüm içerikler gibi programları istedikleri zaman izleyebilirler.

KC’nin Kurucu Ortağı, Başkanı ve CEO’su George Chien, “Tutkulu hayranlar ve Hindistan’daki Japon pop kültürünün güçlü takipçilerinden güç alarak, Hindistan’ın önde gelen akış platformlarından biriyle işbirliği içinde nihai Japon eğlence deneyimini getirmekten heyecan duyuyoruz” dedi. Global Medya hazırladığı açıklamada söyledi. “Amazon Prime Video ile olan bu ortaklık, Hindistan’daki hayranlara her zaman, her yerde, birinci sınıf popüler Japon dizileri ve anime içeriğinin birden çok türünde daha fazla erişilebilirlik sağlama çabalarımızı sürdürdüğümüz için bizim için bir başka önemli kilometre taşını işaret ediyor.” Hindistan’daki Japon pop kültürü, son zamanlarda bazı anime filmleriyle şaşırtıcı bir yükselişte. Suzume ve Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – To The Swordsmith Village sinemalarda vizyona giriyor.

Bu anlaşmanın en önemli özelliği, bir TV bölümünden ilham alarak Karasuno lise voleybol takımına katılan kısa boylu bir genç Shōyō Hinata’yı konu alan Haikyu!! Spor animesinin dört sezonunun tamamı, Animax + Gem kanalına abone olduğunuzda açılacak ve orijinal Japonca ses ile birlikte İngilizce altyazı içerecek. Şunu belirtmekte fayda var ki Haikyu!! alternatif olarak Netflix’te de mevcuttur, ancak şimdilik bu yeni ittifakın oradaki kullanılabilirliği üzerinde herhangi bir olumsuz etkisinin olup olmayacağı belirsizdir. Diğer önemli katkılar, hayattan dilim anime Fruits Basket, Seven Deadly Sins ve My Senpai is Annoying’dir. Tüm bunlar elbette Animax’ın teklifleri altında kategorize edilir.

Bu arada Gem, Hindistan’daki ilk çıkışını, aralarında boks draması 10 Count to the Future, polis usulü Outsider Cops, havadan bir aşk hikayesi Nice Flight! ve daha fazlasının da bulunduğu bir dizi Japon draması ve varyete şovuyla yapıyor. Amazon Prime Video, ayrı bir kanal yerine temel aboneliğin bir parçası olarak dahil edilmiş olsa da, Star Trek: Discovery, 1883 ve daha fazlasını içeren Hollywood içerik listesini yayıncıya getirmek için daha önce Paramount ile ortaklık kurmuştu.

Geçen haftaki raporlar ayrıca Prime Video’nun platformda reklam destekli bir döngü içeren platformda reklam destekli MiniTV içeriğinin beta testini yaptığını ileri sürdü. Şu anda, bunun nasıl görüneceği belli değil, ancak fikir, yeni lansmanların, ürün promosyonlarının reklamlarını dahil etmek ve herhangi bir marka uzantısı eklemek.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8