Amazon neden bu Nukkad Natak'lar için UP Polisi ile el ele veriyor?

bu Uttar Pradeş Polisi Ve Amazon Hindistan bir tüketici eğitimi ve bilinçlendirme kampanyasıyla çevrimiçi alışveriş dolandırıcılığı tehdidiyle mücadele etmek için bir araya geliyorlar, Misyon GraHAQ. İki ortak, tüketicileri internetten daha güvenle alışveriş yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan çeşitli ortak girişimleri keşfetmek için işbirliği yapıyor.

Amazon Kasım 2022’de güvenli çevrimiçi alışveriş uygulamaları hakkında farkındalık yaratmak için bir dizi sokak oyunu olan Mission GraHAQ’u başlattı.

bu Yukarı Polis ve Amazon Hindistan, çevrimiçi tüketicileri hakları konusunda eğitmenin yanı sıra güvenli alışveriş uygulamaları ve çevrimiçi alışveriş yapanları kötü aktörlerden koruma konusunda farkındalığı artırmak için güçlerini birleştirmeyi kabul etti. Bu ortak projeler, kimlik hırsızlığı, kimliğe bürünme ve çevrimiçi finansal dolandırıcılık konusunda farkındalık yaratarak kadınların çevrimiçi güvenliğini artırmayı amaçlayan özel girişimleri de içerecektir.

UP Polisi ile yapılan ortaklık, Amazon Hindistan’ın güvenli çevrimiçi alışveriş uygulamaları, tüketici hakları ve daha fazlası hakkında farkındalık yaratan ‘Mission GraHAQ’ adlı tüketici eğitimi girişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. E-ticaret şirketi, kolluk kuvvetleri, devlet kurumları, tüketici grupları, küçük işletmeler ve endüstri dernekleri ve diğerleri ile işbirlikleri yoluyla çevrimiçi dolandırıcılığa karşı çabaları çevirmeye çalışır.

Bu iş birliğinin bir parçası olarak Amazon ve UP Polisi, tüketici bilinçlendirme kampanyaları ve kadınları çevrimiçi kötü aktörleri belirleme, e-ticaret ve sosyal medyanın güvenli kullanımı, çevrimiçi dolandırıcılık ve dolandırıcılığı önleme konusunda eğitme; çevrimiçi tüketici güvenliğini etkileyen sorunları belirlemek ve bunları ele almak için eyleme geçirilebilir çözümler bulmak için çeşitli paydaş gruplarından temsilcilerle endüstri diyalogları, siber güvenlik ve tüketicinin korunmasına ilişkin kolluk kuvvetleri ve paydaşların kapasite geliştirme / eğitim programları.

Amazon ile güçlerini birleştirmekten heyecan duyuyor. Uttar Pradeş Polis, çevrimiçi dolandırıcılık ve dolandırıcılık konusunda farkındalığı artıracak. Bu ilişkilendirme, çevrimiçi güvenliği artırma ve güvenilir bir dijital alanı teşvik etme ortak misyonumuzu yerine getirmemize yardımcı olacaktır. İnternet artık günlük hayatımıza sorunsuz bir şekilde entegre oldu ve kötü aktörlere karşı savunma oluşturmak için bu tür özel-kamu ortaklıklarını oluşturmak zorunludur. Bu iş birliği, yalnızca geniş bir tüketici tabanını eğitmekle kalmayacak, aynı zamanda güvenli bir dijital deneyimi teşvik etmemizi de sağlayacak” dedi. Çetan KrishnaswamyBaşkan Yardımcısı, Amazon Hindistan’da Kamu Politikası.

“Amazon güçlü bir ortak ve ittifakımız sadece savaşmamıza değil, aynı zamanda çevrimiçi dolandırıcılığı önlememize de yardımcı olacak. Girişimlerimiz, özellikle sosyal medya kampanyalarımız, tüketicilerin internetten güvenle alışveriş yapmasına yardımcı olacak önemli bir kolaylaştırıcı olacaktır. Ortaklığımız, çevrimiçi alışverişin sağladığı rahatlık ve UPI ödeme altyapısı sayesinde Covid sonrası çevrimiçi işlemlerde önemli bir artışa tanık olduğumuz bir zamanda geliyor. Tüketicilerin uyanık olması için artan bir ihtiyaç var ve ortak girişimlerimiz tam da bunu yapmamıza yardımcı olacak” dedi. Prashant KumarÖzel Hukuk ve Düzen Genel Müdürlüğü, Uttar Pradesh.

FacebooktwitterLinkedinmakalenin sonugenel-9