Capcom yeni başlattı Street Fighter 6 Kıyaslama Aracı, oyun PC’nizi dövüş oyununun çıkış tarihinden önce savaşa hazırlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Oyuncuların bu programa sahip olmalarından memnun olsam da, bilmeniz gereken birkaç sınırlaması var.

Benchmark Tool’u indirmeden ve bilgisayarınızı onunla karşılaştırmadan önce, teçhizatınızın Street Fighter 6 sistem gereksinimlerini gerçekten karşıladığından emin olun, aksi takdirde program hiç başlamayabilir.

Street Fighter 6 Kıyaslama Aracını başlatırken, dövüş oyununun bir maça takılmadan önce gölgelendiricileri önceden derlemenize izin verdiğini bildirmekten mutluluk duyuyorum. Bu adımı atlayabilirsiniz, ancak rakibiniz kadar kekemelere karşı mücadele etmek istemiyorsanız, buna şiddetle tavsiye ederim.

Sizi Street Fighter 6’nın Fighting Ground, Battle Hub ve World Tour oyun modlarına götüren oldukça uzun bir kıyaslama dizisinden sonra, 100 üzerinden bir puan ve bilgisayarınızın performansının tek bir cümlelik değerlendirmesi ile karşılanacaksınız.

indirebilirsiniz Street Fighter 6 Kıyaslama Aracı burada, ücretsiz. Testi bir AMD Radeon RX 7900 XTX ve Ryzen 7 7800X3D ile yaptım ve sonucumu aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Fighting Ground kare hızları oyun içi sınır nedeniyle daha fazla yükselmeyeceğinden, buradaki hedef 60 fps’dir. Kıyaslama Aracı, bunu başarıp başaramadığınızı size bildirmekte iyi olsa da, başaramazsanız hangi ayarları kapatmanız gerektiğine dair herhangi bir gösterge sağlamaz. Bunun yerine, size yalnızca bazı ayarlamaların önerildiği veya gerekli olduğu söylenecektir.

Neyse ki, Capcom’a göre Nvidia GeForce RTX 2070 Super, oyunun ‘Yüksek’ ön ayarını kullanarak 1080p’de 60 fps hedefine ulaşmak için yeterince iyi. Şu anda mağaza raflarında çok fazla bulamazsınız, bu nedenle RTX 4070 veya 3070’i almanızı öneririz.

Sizi grafik seçenekleri menüsünde kurcalamaktan kurtarmak için, Street Fighter 6 çıkış tarihi geldiğinde kullanmanız için en iyi Street Fighter 6 ayarlarına sahip olacağız.

Şimdilik Street Fighter 6 incelememize göz atın ve Ryu kılavuzumuzla karakter bilginizi tazeleyin.oyun-2