Pixel 7 serisi, Ekim ayı ortalarında piyasaya sürüldü ve iki aydan kısa bir süre içinde, hakkında şikayetler artmaya başladı. Pixel 7 Pro’nun ekranı açık Google’ın destek forumu Ve reddit. En arasında şikayetler ekranın titrediğini ve çirkin yeşil tonlara ve hatta bazı durumlarda dikey beyaz veya sarı ışık sütunlarına sahip olduğunu söyledi.

Yeni bir el cihazında bir sorun olduğunda, genellikle bununla başa çıkmanın iki yolu vardır. Bunlardan biri, sorunun cihazların yalnızca küçük bir yüzdesini etkilediğini varsaymak ve ünitenizi değiştirmek veya arızalı parçayı tamir ettirmektir. Bu durumda Google, birkaç Pixel 7 Pro sahibine bu seçeneği verdi ancak sorunlar yeni cihazlarda ve ekranlarda da mevcuttu.

Diğer ve daha yaygın olan yaklaşım, bir yazılım güncellemesini beklemektir. bu Mart güncellemesinin Pixel 7 Pro’nun yeşil titremesini ve görüntü kusurlarını ele alması gerekiyordu, ancak görünüşe göre pek çok insan için sorunları çözmedi.

Bu, bunun öncelikle bir donanım sorunu olduğunu ve ekranın kendisinin mutlaka hatalı olmadığını gösteriyor gibi görünüyor. Etrafta dolaşan bir teori, Pixel 7 Pro’nun ısı yönetiminde iyi olmadığı ve birçok kişinin sorunların genellikle uzun süreli kullanımdan sonra ortaya çıktığını açıklamasından sonra ortaya çıktığıdır.

Bazı durumlarda ekran önce yeşil renkte yanıp söner ve ardından siyaha döner ancak bir süre sonra normale döner.

Bir kullanıcı, elektronik onarım hizmeti sağlayıcısı UBreakIFix’in, bu sorunun telefon aşırı ısındığında ortaya çıktığını söylediğini söyledi.

Google’ın kullanıcılarını gerçekten terk etmediğini ve onlara yedek cihazlar vermeyi teklif ettiğini bilmek güzel olsa da, yepyeni cihazlar karşılığında yenilenmiş telefonlar verseler bile, böyle gitmenin bir yolu yok. Pixel 7 Pro’nun başlangıç ​​fiyatı 899 dolardan başlıyor ve eğer insanlar bir telefona bu kadar para harcıyorlarsa, en azından hak ettikleri şey, modern dünyada uyanık olunan saatin her dakikasında ihtiyaç duyulduğunda düzgün çalışan bir telefon.

Ayrıca, kullanıcılar yalnızca cihazlarının garanti süresi içinde kaldığı sürece yenisini alabilir. Bu pek güven verici bir durum değildir ve Google en azından sorunu kabul etmeli veya kullanıcılara başka bir şekilde ödeme yapmalıdır. Aksi takdirde, marka bağlılığı düşmeye devam edecek.

Bununla birlikte, sorun önemsiz sayıda (sesli) kullanıcıyı etkiliyor olabilir ve Google, onlarla özel olarak ilgilenmenin en iyisi olduğunu düşünüyor olabilir.telefon-1