Sony, Ratchet and Clank: Rift Apart’ın 26 Temmuz’da PC’ye geleceğini resmen duyurdu. Diğer PC portları gibi, Rift Apart da teknik olarak PS5 versiyonundan daha etkileyici bir oyun yaratmak için PC donanımını kullanacak.

Doğru donanıma sahipseniz, daha yüksek kare hızları, ultra geniş destek, dış mekanlar için yeni ışın izlemeli gölgeler ve deneyimin parlamasını sağlamak için biraz şık aydınlatma bekleyebilirsiniz. İlk çıktığında kaçırdıysanız veya bir PS5’iniz yoksa Rift Apart, Ratchet’in Rivet adlı paralel evren versiyonunu tanıtan çok yönlü bir maceradır.

Henüz bir fiyat ve resmi bilgisayar gereksinimleri açıklanmadı, ancak Sony’nin Nixxes stüdyosunun bu bilgisayar bağlantı noktasını kullanacağı doğrulandı. Oyun, DualSense denetleyici özelliklerini destekleyecektir, ancak diğer PlayStation PC bağlantı noktaları gibi, bu da denetleyicinin PC’nize takılı olmasını gerektirecektir.

İlk olarak Haziran 2021’de PS5’e özel olarak piyasaya sürülen oyun, renkli grafikleri, eğlenceli oynanışı ve tuhaf silahlarının her birine benzersiz bir his vermek için DualSense kontrol cihazının yeni kullanımıyla olumlu tepkiler aldı. Hala özünde gerçek bir Ratchet ve Clank macerası ve boyut atlamalı macera, her iki karakteri de bir Cumartesi sabahı Looney Tunes çizgi film bloğunda yer almayacak bir silah cephaneliği ile donatıyor. Cazibesi bol bir oyun ve onu sergilemek için doğru donanıma sahipseniz harika görünüyor.

Steve Watts, GameSpot’un Ratchet & Clank: Rift Apart incelemesinde “Ratchet & Clank: Rift Apart gösterişli ve kendini beğenmiş hissetmeden teknik olarak etkileyici,” diye yazdı. “Rachet & Clank serisinin olma eğiliminde olduğu kadar aptalca, tatlı ve ciddi, yeni nesil donanım ise bu girişin her zamankinden daha iyi görünmesini ve oynanmasını sağlıyor.”

Ratchet and Clank serisinin 16. oyunu olan Rift Apart, yakın zamanda PC’ye taşınan bir dizi diğer PlayStation oyununa katılıyor. Marvel’s Spider-Man ve yan ürünü Miles Morales, kısa süre önce PC’ye çıktı ve bu platformdaki PlayStation kitaplığı Horizon Zero Dawn, God of War, Returnal ve The Last of Us Part’ın gelişiyle büyüdü. 1.

Oyunların çoğu PC’ye mükemmel bir durumda ve keyif alınacak ekstra içerikle gelmiş olsa da, birkaç oyun gözle görülür hatalarla piyasaya sürüldü. The Last of Us Part 1, lansman gününde oyun çok sayıda sorundan ve oyunu bozan hatalardan muzdarip olduğu için, kötü bir bağlantı noktasının en iyi örneğidir.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1