Video oyun endüstrisindeki birçok büyük oyuncu, üretken yapay zekanın olanaklarını benimsedi, özellikle teknoloji son aylarda daha yaygın hale geldi. bir açılış konuşması Bu ayın başlarında Nvidia, Nvidia Avatar Cloud Engine (ACE) adını verdiği NPC’ler oluşturmak için yapay zeka destekli bir araç paketini tanıttı. “Özel bir yapay zeka modeli döküm hizmeti” olarak tanımlanan şirket, ACE’nin NPC’lerin nasıl oluşturulduğu konusunda devrim yaratma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Araç paketi, ChatGPT gibi halka açık araçlara benzer metin ve diyalog oluşturmak için geniş bir dil modeli kullanan Nvidia NeMo’yu içerir. Nvidia Riva, “Nvidia NeMo ile canlı konuşma sohbeti sağlamak” için otomatik konuşma tanıma ve metin okuma teknolojisini kullanan bir hizmettir. Ayrıca, bir ses kaynağından oyun karakterleri için yüz animasyonu oluşturan Nvidia Omniverse Audio2Face’e sahiptir. Süit ayrıca Unreal Engine 5’e kolayca bağlanır.

Yukarıdaki demo, teknolojinin yeteneklerini göstermektedir. Genel olarak, oldukça erken bir aşamada gibi görünüyor, ancak önümüzdeki yıllarda nelerin mümkün olabileceğini gösteriyor. Nvidia sunumunda Audio2Face’in halihazırda STALKER 2: Heart of Chornobyl geliştiricisi GSC Game World dahil olmak üzere büyük oyun stüdyoları tarafından kullanıldığını söyledi.

Geliştiriciler, AI teknolojisinin düşük seviyeli görevleri yerine getiren genç çalışanları yerinden etmek veya hissedarları yatıştırmak için toplu işten çıkarmaları haklı çıkarmak için kullanılabileceğinden endişe duyduklarından, AI oyun yapımı dünyasında tartışmalı bir konu haline geldi. Örneğin, New York Times kısa bir süre önce Blizzard’ın bu yıl bir ara çalışanlarına bir AI görüntü oluşturucu göstermeyi planladığını bildirdi.

Bununla birlikte, teknolojinin yutturmacası kesinlikle yükselişte olsa da, herkes onun bu alanda devrim yaratacağına ikna olmadı. Take-Two’nun CEO’su Strauss Zelnick, yakın zamanda yaptığı bir telefon görüşmesinde yapay zekanın herkes için kodlamayı kolaylaştırabileceğini, ancak bunun sizin için popüler bir oyun yapabilecek bir “sihir numarası” olmadığını söyledi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1