Microsoft’un Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu’nun (CMA) önerilen Activision Blizzard satın alımını engelleme kararına yaptığı itiraz, 24 Temmuz haftasında bir duruşmaya gidecek. Temyiz, Microsoft’u düzenleyicilerle yaz döneminde iki savaşa hazırlıyor: biri CMA’ya karşı, diğeri ise 2 Ağustos’ta bir delil duruşmasıyla başlayan ABD Federal Ticaret Komisyonu’na (FTC) karşı.

Microsoft, CMA’nın 68,7 milyar dolarlık anlaşmasını büyük ölçüde bulut oyun endişeleri nedeniyle bloke etme kararına odaklanıyor. CMA, Microsoft’un küresel bulut oyun hizmetlerinin yaklaşık yüzde 60 ila 70’ini kontrol ettiğini tahmin etti ve Görev çağrısıy, fazla gözlemVe World of Warcraft Microsoft’a bulut oyun pazarında endişe verici bir avantaj sağlayacaktır.

Bir iskelet tartışmasında Bugün Rekabet Temyiz Mahkemesi’ne başvurdu, Microsoft, CMA analizinin “temel hatalar” yaptığını savunuyor ve adli inceleme için zorlamak üzere dört uzman tanığa güvenmeye çalışıyor. Microsoft, CMA’nın bulut oyun ile yerel oyun arasında geçiş yapma potansiyelini dikkate almadığını iddia ediyor ve bulut oyun pazarını doğru şekilde tanımlamadığını söylüyor. Microsoft, örneğin Xbox Cloud Gaming’i bağımsız bir ürün olarak sunmaz. Fortnite Xbox Game Pass Ultimate aboneliği olmadan yayınlayabileceğiniz tek oyundur.

Bağımsız bir bulut oyun pazarı ile bir eklenti hizmeti arasındaki fark, temyiz sürecinde Microsoft ile CMA arasındaki ana argümanın bir parçasını oluşturacak gibi görünüyor. Microsoft, bulut oyunlarını şu anda Xbox abonelikleri için birinci sınıf bir eklenti olarak görüyor, oysa CMA, “Microsoft’un bulut oyun hizmetlerinde güçlü bir konumu var ve CMA’nın elindeki kanıtlar, Microsoft’un Activision’ı ticari olarak faydalı bulacağını gösterdi” diyor. kendi bulut oyun hizmetine özel oyunlar.”

Toplamda Microsoft, CMA’nın CMA’nın kararına giden haftalarda rakiplerle imzaladığı çeşitli bulut oyun anlaşmalarını gerektiği gibi değerlendirmediğini iddia ettiği yer de dahil olmak üzere beş temyiz gerekçesi belirledi. CMA ayrıca, Microsoft’un “irrasyonel” olarak adlandırdığı bir inançla, Microsoft’un önerdiği satın alma işleminden bağımsız olarak Activision’ın oyun içeriğini bulut oyun hizmetlerinde kullanıma sunacağını da tespit etti. Microsoft ayrıca CMA’nın, Xbox üreticisinin rakip bulut oyun hizmetlerinden Activision oyun içeriğine erişimi engellemesiyle ilgili bulgularında dört hata yaptığını iddia ediyor.

Microsoft, 17 Temmuz’da başlayan haftadan itibaren dört günlük bir duruşma için bastırıyordu, ancak bugün bir ilk vaka yönetimi konferansında, Yargıç Marcus Smith, altı günlük bir süreçte temyiz için 24 Temmuz ve 31 Temmuz’daki iki haftayı kaleme aldı. Toplam. CMA, kararının savunmasını hazırlamak için zamana ihtiyacı olduğunu savunarak duruşmayı sonbahara ertelemeye çalışıyordu. Duruşma tarihinin yine de ertelenmesi mümkündür, ancak Yargıç Smith bunun olası olmadığını güçlü bir şekilde belirtti.

Yaz aylarında Microsoft’un Birleşik Krallık’ta temyiz sürecinin başlamasıyla birlikte, dikkatler de eve daha da yaklaşacak. FTC, geçen yıl Microsoft’un Activision Blizzard satın almasını engellemek için dava açtı ve bu soruşturma halen devam ediyor. bir kanıtlayıcı duruşma planlandı 2 Ağustos’ta, Microsoft’un İngiltere’deki temyiz duruşmasının başlamasından sadece bir hafta kadar sonra.

FTC davası, Microsoft ve Sony avukatlarının şirketin PlayStation biriminden gelen kaç kayıt, dahili belge ve e-postanın kanıt olarak kullanılması gerektiği konusunda halihazırda tasarrufta bulunmasından sonra belgeler kamuoyuna açıklanırsa, oyun endüstrisi münhasırlık anlaşmalarıyla ilgili nadir ayrıntıları ortaya çıkarabilir.

Birleşik Krallık ve ABD düzenleyicileri Microsoft ile mücadele ederken, AB bu ayın başlarında anlaşmayı onayladı. AB antitröst başkanı Margrethe Vestager, geçen hafta CMA’nın anlaşmayı bloke etme kararını tartıştığı bir konuşmada Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasının “rekabeti artırıcı önemli etkileri” olduğunu bile söyledi. Vestager, birleşme kontrolünün geleceği ve tüketici alışkanlıklarındaki değişim, sektörlerdeki bozulma ve konsolidasyondan bahsederek konuşmasını sonlandırdı.

“Misyonumuz, her seferinde bir birleşme olacak şekilde bu geçişe eşlik etmektir” dedi Vestager. “Oyunu tüm oyuncular için adil tutan çözümler bulmak ve bunu yaparken kardeş ajanslarla yakın işbirliği içinde çalışmaktır. Bu bizim Görev Çağrımızdır.”genel-2